Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заборона приватизації квартири: розбір ситуації

1
19:18, 22.09.2024
Заборона приватизації квартири: розбір ситуації
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
У зв'язку з хаотичними та непередбачуваними обставинами сьогодення, у мене виникло дуже складне жилищне правове питання, яке стосується приватизації квартири, яку я орендую від міської ради. Як відомо, Україна є країною, де право на приватизацію житла, отриманого в оренду від держави або місцевого самоврядування, закріплено законодавством. Проте, у мене виникли суттєві ускладнення, які потребують професійного юридичного розбору. Пам'ятаючи про право на приватизацію, я подав документи на приватизацію квартири, але отримав відмову з міської ради. Причина відмови, згідно з отриманим листом, полягає в тому, що будівля, в якій розташована моя квартира, визнана пам'яткою архітектури та культури, що нібито перешкоджає моїй приватизації. Пошукавши інформацію в Інтернеті, я знайшов деякі згадки про подібні випадки, проте не зміг знайти конкретного роз'яснення щодо моєї ситуації. Якщо я правильно зрозумів, то є деякі обмеження щодо приватизації об'єктів культурної спадщини, проте чи є таке обмеження абсолютним? Чи можливо подолати це обмеження, та які юридичні шляхи для цього існують? Тому я дуже потребую вашої юридичної консультації та допомоги. Це питання, яке стосується мого особистого життя та життя моєї родини, яке має велику важливість для нас, і ми хотіли б зрозуміти всі можливі юридичні наслідки та варіанти дій.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:51, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні право на приватизацію державного житлового фонду закріплено в Законі України "Про приватизацію державного житлового фонду". Відповідно до статті 2 цього Закону, громадяни мають право на безкоштовну приватизацію займаного ними житла, яке перебуває у державній або комунальній власності. Однак існують певні обмеження щодо приватизації житла, яке розташоване в будівлях, що є пам'ятками архітектури або культурної спадщини.

Згідно зі статтею 5 Закону України "Про охорону культурної спадщини", об’єкти культурної спадщини підлягають охороні держави, а їх використання має здійснюватися з дотриманням вимог щодо збереження таких об’єктів. Це означає, що приватизація житла в таких будівлях може бути обмежена або заборонена, якщо вона може негативно вплинути на збереження об'єкта культурної спадщини.

Однак дане обмеження не є абсолютно неподоланим. Відповідно до статті 17 Закону "Про охорону культурної спадщини", зміна власності на об’єкти культурної спадщини можлива, але потребує спеціального погодження з органами охорони культурної спадщини. Це означає, що ви можете звернутися до відповідного органу з проханням про розгляд можливості приватизації вашої квартири з урахуванням охоронних зобов'язань щодо будівлі.

Для цього рекомендується:

1. Звернутися до місцевого органу охорони культурної спадщини з офіційним запитом щодо можливості приватизації житла в будівлі, яка є пам'яткою архітектури.

2. Розглянути можливість укладення договору з органом охорони культурної спадщини, який би передбачав виконання зобов'язань щодо збереження пам'ятки в разі приватизації.

3. Отримати юридичну консультацію від фахівця у сфері охорони культурної спадщини, щоб оцінити всі можливі наслідки та підготувати необхідну документацію.

Варто також перевірити, чи є правові підстави для оскарження відмови у приватизації, зокрема, чи було дотримано всі процедурні вимоги під час прийняття рішення про відмову.

Якщо вищезгадані кроки будуть вичерпані без позитивного результату, ви можете звернутися до суду для захисту своїх прав.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы