Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Втручання власника в приватне життя орендаря

1
12:21, 22.09.2024
Втручання власника в приватне життя орендаря
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я володію квартирою в багатоквартирному будинку, яку здаю в оренду. Останнім часом, власник будинку, в якому знаходиться моя квартира, почав втручатись в приватне життя моїх орендарів, використовуючи своє право власника будинку. Наприклад, він встановив відеокамери спостереження в коридорах, що на мою думку, порушує право моїх орендарів на приватність. Він також вимагає, щоб орендарі дотримувалися певних правил, які він самостійно встановив, незважаючи на те, що ці правила не вказані в договорі оренди. Я хотів би дізнатися, чи має власник будинку право втручатись в приватне життя моїх орендарів, і як я можу захистити права своїх орендарів від такого втручання. Чи можу я звернутися до суду з цим питанням, і які документи мені потрібно підготувати для цього? Які можливі наслідки для власника будинку, якщо він продовжить втручатись в приватне життя моїх орендарів?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:14, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Встановлення відеокамер в загальних коридорах багатоквартирного будинку може розглядатися як втручання в приватне життя мешканців, якщо таке спостереження порушує їхні права на недоторканість приватного життя. Згідно зі статтею 32 Конституції України, ніхто не може зазнавати втручання в його особисте та сімейне життя, крім випадків, прямо передбачених Конституцією. Згідно з Законом України "Про захист персональних даних", використання засобів відеоспостереження повинно відбуватися з дотриманням прав на приватність та має відповідати меті, для якої воно здійснюється.

Щодо встановлення правил, які не передбачені договором оренди, власник будинку перевищує свої повноваження, якщо ці правила не узгоджені з орендарями. Відповідно до Цивільного кодексу України, зокрема статті 626, договір є обов’язковим для виконання сторонами, і жодна зі сторін не може в односторонньому порядку змінювати його умови, якщо інше не передбачено договором або законом.

Ви маєте право звернутися до суду для захисту прав ваших орендарів. Для цього вам слід підготувати такі документи: копії договору оренди, докази втручання у приватне життя (наприклад, фотографії чи відеозаписи з встановленими камерами, свідчення орендарів), а також заяву до суду, в якій буде викладено суть порушення та ваші вимоги. Ви можете вимагати припинення втручання в приватне життя орендарів, а також відшкодування моральної шкоди, якщо така мала місце.

Якщо суд встановить, що власник будинку дійсно порушує права на приватність, він може бути зобов'язаний усунути порушення, а також понести відповідальність, передбачену законодавством, включаючи відшкодування збитків.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы