Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Як отримати частину квартири?

1
08:46, 07.10.2018
Як отримати частину квартири?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня. Цікавить таке питання: бабуся та дідусь були в розводі, після смерті дідуся квартира перейшла бабусі. В неї був син та донька. Я власне донька того сина. Коли мій тато помер, бабуся швидко переписала квартиру суто на мою тітку, впустивши той момент, що після сина є наслідник тобто я. Пройшло 20 років та питання мене турбує, оскільки я впевнена що частина моя там є. Ми дізнавались, квартира повністю переписана на тітку, не подарована, а переписана. Нам казали що після смерті батька протягом 6 місяців треба подати документи на квартиру, та мамі з малою дитиною на руках і після смерті чоловіка було не до того. Виходить, що бабуся скрила інформацію що є наслідник від сина і квартира по ідеї мала ділитись на тітку та мене (внучку). Чи є шанс повернути якість частину квартири?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
09:35, 07.10.2018
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо зрозуміти, як відбувся перехід прав на квартиру після смерті вашого дідуся, а також які юридичні дії були здійснені вашою бабусею та тіткою. Законодавство України передбачає, що спадкування може відбуватися за заповітом або за законом (ст. 1216 Цивільного кодексу України).

Якщо після смерті дідуся квартира перейшла бабусі, це могло статися внаслідок заповіту або ж як спадкування за законом. У разі спадкування за законом, бабуся могла успадкувати частку в квартирі як спадкоємець першої черги разом із сином (вашим батьком) та донькою (вашою тіткою) (ст. 1261 Цивільного кодексу України).

Після смерті вашого батька ви стали спадкоємцем за правом представлення (ст. 1266 Цивільного кодексу України), якщо він не отримав частку у спадщині до своєї смерті. Однак, щоб отримати спадщину, вам потрібно було подати заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (ст. 1270 Цивільного кодексу України).

Якщо ж ви не подали таку заяву вчасно, ви вважатиметеся такою, що не прийняла спадщину. Однак, є можливість відновити строк для прийняття спадщини через суд, якщо ви зможете довести поважність причин пропуску строку (ст. 1272 Цивільного кодексу України).

Якщо квартира дійсно була "переписана" на вашу тітку, можливо, це було зроблено шляхом відчуження квартири (наприклад, договором дарування або купівлі-продажу). У такому випадку оспорити таку угоду можливо лише за певних обставин, наприклад, якщо вона була укладена з порушенням ваших прав як спадкоємця.

Рекомендується звернутися до адвоката, щоб детально проаналізувати документи щодо спадкування та відчуження квартири, а також оцінити можливості для правового захисту ваших інтересів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы