Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спірні моменти при розподілі спадщини: нерухомість з приватизованою землею

1
19:18, 20.09.2024
Спірні моменти при розподілі спадщини: нерухомість з приватизованою землею
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Що робити, коли виникає складна ситуація: я є спадкоємцем після смерті батька, який не був офіційно розведений з моєю матір'ю, але проживав з іншою жінкою, з якою вони спільно придбали будинок з приватизованою землею? Які мої права в цій ситуації, якщо жінка з якою проживав мій батько вважає, що вона є єдиним власником нерухомості та відмовляється визнавати мої права на спадщину? Чи можу я розраховувати на частину вартості нерухомості, якщо батько не залишив тестаменту, а всі документи на будинок та землю оформлені на ім'я його співмешканки? Чи важливо для вирішення цього питання те, що батько проживав з цією жінкою більше 10 років, але вони не були офіційно одружені? Які кроки мені варто зробити в цій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:36, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли ваш батько не залишив заповіту, ви маєте право претендувати на спадщину відповідно до законодавства України. Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України, спадкоємцями першої черги є діти спадкодавця, той, хто пережив його з подружжя, та його батьки. Оскільки ваші батьки не були розлучені, ваша мати також є спадкоємцем першої черги.

Якщо ваш батько проживав з іншою жінкою більше 10 років, але вони не були офіційно одружені, це може вплинути на визнання їхніх відносин як фактичного шлюбу. Відповідно до статті 74 Сімейного кодексу України, майно, набуте чоловіком і жінкою, які проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою, вважається спільною сумісною власністю, якщо інше не передбачено домовленістю між ними.

Якщо документи на будинок та землю оформлені на ім'я співмешканки вашого батька, вам потрібно встановити, чи набувалася ця нерухомість у спільну власність. Для цього можна звернутися до суду з позовом про визнання права на спадщину. В суді ви можете надати докази про спільне проживання та ведення господарства вашим батьком і його співмешканкою.

Кроки, які варто здійснити:

1. Звернення до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Встановлення факту, що ви є спадкоємцем першої черги.
2. Вивчення документів на нерухомість, щоб встановити, на підставі яких документів вона оформлена на співмешканку батька.
3. Збір доказів про спільне ведення господарства батьком та його співмешканкою, таких як спільні рахунки, свідки, фотографії, листування.
4. Подача позову до суду про визнання частини майна спадковим, якщо є підстави вважати, що це було спільно нажите майно.
5. Консультація з адвокатом, який спеціалізується на спадкових справах, для оцінки перспективи справи та отримання професійної допомоги.

Важливо діяти швидко, оскільки право на прийняття спадщини обмежене строком у шість місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 Цивільного кодексу України).

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы