Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Складне співвласництво житла.

1
01:25, 25.09.2024
Складне співвласництво житла.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Ситуація наступна: я є співвласником квартири, що належить мені та моєму брату. Він виїхав за кордон на постійне місце проживання, проте відмовляється визнавати мене єдиним власником квартири. Якщо він продатиме свою частку іншій особі, я можу опинитися в складній ситуації з розподілом житла. Водночас, я не можу продати квартиру без його згоди. Моє питання наступне: які юридичні кроки мені слід зробити, щоб стати єдиним власником квартири в разі відмови мого брата від своєї частки? Чи можу я звернутися до суду з позовом про визнання мене єдиним власником квартири, якщо мій брат не має наміру повертатися в Україну? Які документи мені потрібно буде підготувати для цього? Чи можу я звернутися до нотаріуса з приводу оформлення права власності на квартиру без участі мого брата?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:20, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації ви можете розглянути кілька правових шляхів для вирішення питання щодо набуття єдиного права власності на квартиру.

1. **Переважне право купівлі частки**: Відповідно до статті 362 Цивільного кодексу України, у разі продажу частки в праві спільної часткової власності сторонній особі співвласник має переважне право на її купівлю за ціною, за якою вона продається, та на інших рівних умовах. Якщо ваш брат вирішить продати свою частку, він зобов’язаний письмово повідомити вас про свій намір. Якщо він цього не зробить, ви можете оскаржити продаж у суді.

2. **Домовленість про викуп частки**: Ви можете домовитися з братом про викуп його частки, уклавши договір купівлі-продажу. Це дозволить вам стати єдиним власником. Домовленість може бути оформлена у вигляді нотаріально завіреного договору.

3. **Судовий порядок**: Якщо брат відмовляється від будь-яких домовленостей, ви можете звернутися до суду з позовом про визнання права власності на квартиру. Однак суд може визнати ваше право власності лише за наявності законних підстав, таких як, наприклад, доведення, що брат не має жодного інтересу до майна, не проживає в Україні та не бере участі в утриманні квартири, а також не здійснює своїх прав та обов’язків власника.

4. **Документи для суду**: Для підготовки до судового процесу вам знадобляться документи, що підтверджують ваше право власності, документи, що підтверджують факт відсутності брата (наприклад, довідка про виїзд за кордон на постійне місце проживання), а також докази вашого утримання квартири (платіжки за комунальні послуги тощо).

5. **Оформлення права власності через нотаріуса**: Без згоди брата ви не зможете оформити право власності на всю квартиру через нотаріуса. Нотаріус зможе оформити зміни в праві власності лише за наявності угоди між співвласниками або рішення суду.

Зверніть увагу, що кожна ситуація є індивідуальною, тому рекомендується звернутися за консультацією до кваліфікованого адвоката, який допоможе визначити найкращу стратегію дій у вашій конкретній ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы