Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема сусідства: неподолані бар'єри сумісного проживання.

1
22:35, 21.09.2024
Проблема сусідства: неподолані бар'єри сумісного проживання.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Уявіть ситуацію: я живу у багатоквартирному будинку, у якому основна більшість квартир принадлежать моїм рідним. Згідно договору, ми всі є співвласниками спільного майна. Однак, виникла проблема з сусідом, який живе у квартирі, що належить йому на праві приватної власності. Він відмовляється сплачувати внески на утримання будинку, мотивуючи це тим, що не користується спільними приміщеннями. Водночас, він встановив кілька антен на даху будинку, займаючи більшу частину площі, що згідно нашого договору є спільною власністю. Ми просили його зняти антени, але він відмовився і звернувся до суду з позовом про визнання нашого договору недійсним. Він стверджує, що його права були порушені, і вимагає компенсації за втрачену можливість використовувати дах для встановлення антен. Хочу зрозуміти, які юридичні кроки я можу зробити у даній ситуації? Чи можливо вимагати від сусіда сплати внесків на утримання будинку, незважаючи на його відмову від користування спільними приміщеннями? Які документи я повинен пред'явити суду, щоб довести свої права на спільне володіння дахом? І чи має він право на компенсацію, якщо наш договір буде визнаний недійсним?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:56, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У цій ситуації важливо розглянути кілька аспектів, які можуть вплинути на ваші дії та правову позицію.

По-перше, відповідно до статті 382 Цивільного кодексу України, власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками спільного майна, яке включає також дах будинку. Це означає, що ваш сусід не може самостійно розпоряджатися спільною власністю без згоди інших співвласників.

Що стосується обов'язку сплачувати внески на утримання будинку, відповідно до статті 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", всі співвласники зобов'язані брати участь у витратах на утримання спільного майна, незалежно від того, чи користуються вони ним фактично.

Щоб вимагати від сусіда сплати внесків, вам слід звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Для цього необхідно надати документи, що підтверджують ваші права на спільне майно (наприклад, договір про співвласність, рішення зборів співвласників), а також розрахунок заборгованості за внесками.

Щодо встановлення антен, якщо вони встановлені без вашої згоди, ви маєте право вимагати їх демонтажу через суд, посилаючись на порушення ваших прав як співвласника спільного майна.

Якщо сусід оскаржує договір співвласності, необхідно звернути увагу на підстави, на яких він вважає договір недійсним. Законодавство передбачає певні підстави для визнання договору недійсним, зазначені у статтях 203 і 215 Цивільного кодексу України. Якщо договір буде визнано недійсним, суд визначатиме правові наслідки такого рішення, зокрема, питання компенсації.

Щоб захистити свої права, рекомендується надати суду всі наявні документи, які підтверджують вашу участь у витратах на утримання будинку та ваше право на спільне майно. Це можуть бути протоколи зборів співвласників, квитанції про сплату внесків, технічна документація на будинок тощо.

У разі необхідності зверніться за консультацією до юриста, який допоможе сформулювати правову позицію та підготувати необхідні документи для суду.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы