Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з відчуженням права власності на квартиру

1
12:13, 22.09.2024
Проблеми з відчуженням права власності на квартиру
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, набув право власності на квартиру в результаті успадкування. Однак, відразу після цього я виїхав за кордон, де прожив протягом останніх 15 років. За цей час квартира перебувала під охороною мого брата, який також має українське громадянство. Нещодавно я вирішив продати цю квартиру. Але після приїзду виявив, що мій брат, без мого відома та згоди, зареєстрував на себе право власності на квартиру, використавши мою відсутність. Він заявляє, що має на руках всі необхідні документи, зокрема, договір купівлі-продажу, в якому вказано, що я йому продав квартиру. Однак, я не підписував жодних документів та не надавав йому довіреності на вчинення таких дій. Які мої права та обов'язки в даній ситуації? Які юридичні кроки я повинен зробити, щоб відновити своє право власності на квартиру? Чи можу я вимагати відшкодування моральної шкоди від брата? Які документи та докази мені потрібні для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:36, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо швидко діяти для захисту своїх прав на нерухомість. Згідно з Цивільним кодексом України, право власності може бути визнано недійсним, якщо воно отримано на підставі недійсного правочину (статті 204, 215 ЦК України). Оскільки ви стверджуєте, що не підписували договір купівлі-продажу та не надавали довіреності, це може свідчити про фальсифікацію документів.

Перший крок — звернення до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу недійсним. Вам необхідно зібрати докази, що підтверджують вашу позицію. До таких доказів можуть належати:

1. Ваша відсутність в Україні у період, коли нібито був укладений договір (підтвердженням можуть бути відмітки у паспорті про перетин кордону, документи, що свідчать про проживання за кордоном).
2. Відсутність підпису на договорі (можливо, знадобиться почеркознавча експертиза).
3. Відсутність довіреності на ім'я вашого брата для вчинення таких дій.

Також можна звернутися до правоохоронних органів із заявою про можливе вчинення кримінального правопорушення за статтею 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів).

Щодо відшкодування моральної шкоди, це можливо в рамках цивільного процесу, якщо ви зможете довести, що дії брата спричинили вам моральні страждання. Згідно зі статтею 23 Цивільного кодексу України, моральна шкода відшкодовується, якщо вона завдана, зокрема, порушенням прав.

Рекомендую звернутися до адвоката для отримання кваліфікованої допомоги у підготовці документів та представництві ваших інтересів у суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы