Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконна діяльність ОСББ: Шляхи розв'язання

1
16:20, 20.09.2024
Незаконна діяльність ОСББ: Шляхи розв'язання
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є членом ОСББ у багатоквартирному будинку, де ми вже багато років намагаємося вирішити ряд проблем. Однак, за останній час ми помітили, що наша ОСББ займається підозрілою діяльністю. Специфічно, було виявлено, що кошти, які ми щомісяця сплачуємо за комунальні послуги, використовуються нецільовим чином. Наприклад, на останній зустрічі ОСББ було відзначено, що наші кошти використовуються для фінансування ремонту квартири голови ОСББ, що є незаконним. Більш того, ми виявили, що деякі рішення, що приймаються ОСББ, не відбивають інтереси всіх мешканців будинку, а лише вузької групи людей. Ми також помітили, що документація, яку нам представляють, часто містить недостовірну інформацію. Ми б хотіли знати, які юридичні кроки ми можемо вжити для вирішення цієї проблеми. Чи можемо ми звернутися до суду з позовом про незаконну діяльність нашого ОСББ? Які докази ми повинні надати, щоб підтвердити наші висновки? Чи можемо ми змінити структуру ОСББ або взагалі вийти з нього? Чи може суд визнати рішення ОСББ незаконними і зобов'язати його повернути нам наші кошти? Які юридичні наслідки можуть бути для голови ОСББ, якщо буде встановлено, що він використовував кошти нецільовим чином?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:41, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли виявлено підозрілу діяльність з боку об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), можна вжити кілька юридичних заходів для захисту прав співвласників.

По-перше, варто звернутися до статті 10 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", яка визначає права та обов'язки членів ОСББ. Якщо виявлено, що голова ОСББ або правління використовує кошти нецільовим чином, це є порушенням обов'язків, і такі дії можуть бути оскаржені в суді.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", будь-який член ОСББ має право звернутися до суду з позовом про скасування незаконних рішень ОСББ. Для цього необхідно зібрати докази, які можуть включати: протоколи засідань, фінансові документи, свідчення інших членів ОСББ, що підтверджують нецільове використання коштів.

Також, у разі недостовірності документації, можна звернутися до статті 367 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за службову недбалість, якщо така діяльність завдала значної шкоди.

Щодо зміни структури ОСББ або виходу з нього, стаття 17 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачає можливість переобрання правління або голови ОСББ шляхом голосування на загальних зборах. Для цього необхідно зібрати ініціативну групу, підготувати порядок денний зборів і провести голосування відповідно до статуту ОСББ.

Суд може визнати рішення ОСББ незаконними і зобов'язати повернути кошти, якщо буде доведено, що вони були витрачені нецільовим чином. Це регулюється статтею 16 Цивільного кодексу України, що передбачає можливість захисту цивільних прав у разі їх порушення.

Якщо буде встановлено, що голова ОСББ використовував кошти нецільовим чином, можливі кримінальні наслідки відповідно до статті 191 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за привласнення або розтрату майна.

Для ефективного вирішення проблеми рекомендується звернутися до юриста, який допоможе підготувати позов і зібрати всі необхідні докази для судового розгляду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы