Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Територія співвласників будівлі

1
16:54, 17.09.2014
Територія співвласників будівлі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
У висотному будинку, що був недавно зданий у експлуатацію, територію що підлягає під сміттєпровід (від використання якого відмовились) на різних поверхах зайняли самовільно мешканці деяких квартир (встановили двері і перекрили доступ). Зараз вони заявляють, що в них є дозвіл на ці приміщення і що ці приміщення внесені в загальну власність квартири (документи відмовляються показувати). На загальне використання, громадою співвласників, цих приміщень відмовляються, оскільки двері ставили за власний кошт. На пропозицію компенсувати витрати, на відріз відмовляються.
Чи могли вони отримати документи на внесення до загального плану квартири? І чи є законним встановлення дверей на цій території?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:42, 17.09.2014
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Згідно з чинним законодавством України, території, що підлягають під сміттєпровід, є частинами загального майна багатоквартирного будинку. Відповідно до статті 382 Цивільного кодексу України, спільне майно багатоквартирного будинку, включаючи допоміжні приміщення, є об’єктом спільної сумісної власності співвласників.

Самовільне захоплення будь-якого приміщення в багатоквартирному будинку без належного оформлення є незаконним. Для того, щоб внести територію сміттєпроводу до загальної площі квартири, необхідно отримати згоду всіх співвласників, що передбачено Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Закон вимагає, щоб зміни в проекті будинку, які впливають на загальні частини, погоджувались з усіма співвласниками.

Встановлення дверей і перекриття доступу до загального майна без належного погодження і документації є самовільним і порушує права інших співвласників. Згідно з Житловим кодексом Української РСР, будь-які зміни, що стосуються спільного майна, мають бути узгоджені з балансоутримувачем, яким зазвичай є об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або управляюча компанія.

Для вирішення даної ситуації, співвласникам варто звернутися до органів місцевого самоврядування для перевірки законності дій окремих мешканців. Також можливо звернення до суду для захисту прав спільної власності на підставі статті 16 Цивільного кодексу України, яка передбачає можливість захисту права власності в судовому порядку.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы