Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Багатоквартирний конфлікт: порушення прав власників квартир

1
18:16, 20.09.2024
Багатоквартирний конфлікт: порушення прав власників квартир
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Придбавши квартиру в новобудові, я став частиною домоволодіння, яке складається з 50 квартир. Згідно з чинним законодавством України, ми організували ОСББ та обрали голову. Однак, згодом виявилося, що він зловживає своїм службовим становищем. Після проведення аудиту було виявлено значний розбіжності між фактичними витратами та тими, що були вказані в документах. Більш того, було виявлено, що голова ОСББ приховує від нас інформацію про договори, укладені з третіми сторонами, які виконують ремонтні роботи, утримання багатоквартирного будинку та інші послуги. Виникло питання про можливість його звільнення, але тут ми стикаємося з проблемою, оскільки у нас немає достатньої кількості голосів для прийняття такого рішення, адже деякі власники квартир ніколи не беруть участь в загальних зборах, а некоторі підтримують голову ОСББ. Тому, я хочу знати, які мої права як власника квартири в цій ситуації? Чи можу я вимагати проведення незалежного аудиту або втручання регуляторних органів? Чи можу я оскаржити рішення, прийняті головою ОСББ, якщо вони були прийняті без мого відома або суперечать моїм інтересам? Які є законодавчі механізми для захисту моїх прав в даній ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:38, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до законодавства України, ваші права як власника квартири в ОСББ захищені низкою нормативно-правових актів, серед яких Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" та Цивільний кодекс України. У цій ситуації ви маєте декілька варіантів дій.

По-перше, стаття 10 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачає, що кожен співвласник має право отримувати інформацію про діяльність ОСББ, у тому числі про фінансові витрати, укладені договори та інші питання, що стосуються управління будинком. Ви можете письмово звернутися до правління ОСББ з вимогою надати відповідну інформацію. У разі відмови або ненадання інформації ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав.

По-друге, стаття 15 цього ж закону передбачає можливість вимагати проведення аудиту фінансової діяльності ОСББ. Такий аудит може ініціюватися групою співвласників, що володіють не менше ніж 10% загальної площі квартир. Якщо у вас недостатньо голосів для прийняття рішення про звільнення голови, ви можете ініціювати питання про проведення аудиту на загальних зборах.

Щодо оскарження рішень, прийнятих головою ОСББ, ви можете звертатися до суду, якщо вважаєте, що ці рішення суперечать вашим інтересам або були прийняті з порушенням законодавства. Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на судовий захист своїх прав та інтересів.

Також ви можете звернутися до органів державної влади, таких як Державна інспекція містобудування або Антимонопольний комітет України, якщо є підстави вважати, що діяльність голови ОСББ порушує законодавство.

Отже, у вас є кілька законодавчих механізмів для захисту своїх прав, які можна використовувати як індивідуально, так і разом з іншими співвласниками.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы