Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Соборности Украины!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Визнання спадкоємцем

1
18:13, 01.06.2017
Визнання спадкоємцем
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Моя мати до 1987 року проживала спільно з своєю сестрою та батьком. В 1990 році моя мати переїхали проживати в інше місто для проживання в подальшому в 1994 році її батько помер а сестра залишилась проживати в будинку. Чи можливо для моєї метері на даний час подавати до суду позов з приводу визнання спадкоємцем а також які для цього потрібні документи та яка вартість судового збору та до якого суду потрібно звертатися?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:44, 01.06.2017
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, що описана, ваша мати має можливість звернутися до суду з метою визнання її спадкоємцем. Згідно з Цивільним кодексом України (ЦКУ), право на спадщину мають спадкоємці першої черги, до яких належать діти, батьки і чоловік (дружина) померлого (стаття 1261 ЦКУ).

Оскільки ваша мати не проживала з батьком на момент його смерті і, ймовірно, не подала заяву про прийняття спадщини в шестимісячний строк після смерті (стаття 1270 ЦКУ), їй необхідно буде довести наявність об'єктивних причин пропуску цього строку. Це може бути зроблено шляхом подання позову до суду про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини (стаття 1272 ЦКУ).

Для подання позову необхідні такі документи:
1. Свідоцтво про смерть батька.
2. Документи, що підтверджують родинні стосунки (наприклад, свідоцтво про народження).
3. Докази поважності причин пропуску строку (медичні довідки, документи про місце проживання тощо).
4. Інші документи, які підтверджують право на спадщину або інші обставини справи.

Судовий збір за подання позову про визнання права на спадщину сплачується відповідно до Закону України "Про судовий збір". Станом на 2023 рік, ставка судового збору для таких категорій справ становить 1% від ціни позову, але не менше одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (стаття 4 Закону України "Про судовий збір").

Позов потрібно подавати до суду за місцем знаходження нерухомого майна, яке є об'єктом спадщини (стаття 30 Цивільного процесуального кодексу України).

У разі визнання судом права вашої матері на спадщину, вона зможе звернутися до нотаріуса для оформлення свідоцтва про право на спадщину. Рекомендується звернутися за консультацією до адвоката для підготовки позову та супроводу в суді.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы