Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спорт з банком щодо квартири, взятої в іпотеку

1
17:01, 20.09.2024
Спорт з банком щодо квартири, взятої в іпотеку
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Якщо я, будучи громадянином України, взяв кредит в банку на купівлю квартири за іпотечним договором, але через деякий час втратив роботу й не міг вчасно й повністю виконувати свої кредитні зобов'язання, і банк, використовуючи свої права, вирішив продати квартиру на аукціоні, але після продажу залишилася недоплата, яка виявилася більшою, ніж вартість квартири, тому банк вимагає від мене доплати, але я не маю можливості це зробити, то чи можу я використати своє право на захист своїх інтересів, викликаючи судовий процес, і які юридичні механізми можу використати, щоб відстояти своє право на житло, враховуючи що я не порушував умов договору з боку, але обставини, які виникли, були незалежні від мене, і чи може банк вимагати від мене повернення грошей, якщо вони вже отримали плату за квартиру, і чи можуть вони використовувати проти мене мої майнові права, якщо я не можу виконати свої зобов'язання через обставини непереборної сили, і чи можу я вимагати від банку перегляду умов кредитного договору або його розірвання, враховуючи що я не можу його виконати, і чи можу я вимагати від банку компенсації за моральний збиток, враховуючи що вони продають мою квартиру без моєї згоди, і чи можу я звернутися до суду з позовом про захист своїх прав, якщо банк не хоче вирішувати цю проблему мирним шляхом?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:12, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В ситуації, коли банк реалізує своє право на продаж іпотечного майна через невиконання кредитних зобов'язань, важливо розуміти свої права та можливі юридичні механізми захисту. Згідно з Цивільним кодексом України та Законом України "Про іпотеку", банк має право на звернення стягнення на заставне майно у разі невиконання боржником своїх зобов'язань. Однак, якщо після реалізації майна залишилась заборгованість, банк може вимагати її погашення, але у вас є можливість звернутися до суду для захисту своїх прав.

1. **Захист від стягнення залишкової заборгованості**: Ви можете оскаржити розмір залишкової заборгованості в суді, якщо вважаєте, що сума неправильно розрахована. Згідно зі ст. 552 Цивільного кодексу України, боржник має право звернутися до суду для зменшення розміру заборгованості у випадку, якщо існують обставини, що суттєво впливають на виконання зобов'язань.

2. **Перегляд умов кредитного договору**: Ви можете звернутися до банку з проханням про реструктуризацію боргу. Згідно зі ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору можливі за згодою сторін або на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом чи договором.

3. **Захист права на житло**: Якщо квартира є єдиним місцем проживання вас або вашої сім'ї, ви можете звернутися до суду з проханням про відстрочку виселення, посилаючись на ст. 379 Цивільного кодексу України, яка захищає право на житло.

4. **Обставини непереборної сили**: Якщо ваша неспроможність виконувати зобов'язання пов'язана з обставинами непереборної сили, це може бути підставою для зміни або розірвання договору. Важливо мати документальні підтвердження таких обставин.

5. **Компенсація за моральний збиток**: Вимога компенсації за моральний збиток може бути розглянута судом, але для цього потрібно довести, що дії банку спричинили вам моральні страждання. Це регулюється ст. 1167 Цивільного кодексу України.

6. **Судовий захист**: Якщо банк відмовляється вирішити питання мирним шляхом, ви маєте право звернутися до суду з позовною заявою про захист своїх прав. Суд може розглянути всі обставини справи, врахувати ваші аргументи та прийняти рішення щодо можливості зменшення заборгованості чи перегляду умов договору.

Рекомендується звернутися до професійного юриста для детального аналізу вашої ситуації та підготовки до судового розгляду.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы