Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність житла: як захистити свої права?

1
21:33, 25.09.2024
Спадкоємність житла: як захистити свої права?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мій дідусь помер залишивши успадковане житло, але його брат претендує на цю нерухомість, твердячи що він мав угоду з померлим. Які є мої права як спадкоємця та як захистити свої інтереси в даній ситуації за законодавством України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:33, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

За законодавством України, питання спадкування регулюються Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ). Спадкування може відбуватися за заповітом або за законом.

1. **Спадкування за заповітом**: Якщо ваш дідусь залишив заповіт, то право на спадкування мають особи, зазначені в цьому заповіті (стаття 1235 ЦКУ). У цьому випадку ви маєте право на спадщину, якщо зазначені в заповіті, і угода про спадкування, укладена вашим дідусем з його братом, не має юридичної сили, якщо вона не закріплена в заповіті або не визнана судом.

2. **Спадкування за законом**: Якщо заповіт відсутній, спадкування відбувається за законом. Згідно зі статтею 1261 ЦКУ, першочерговими спадкоємцями є діти, батьки та подружжя померлого. Інші родичі, такі як брати та сестри, належать до другої черги спадкоємців (стаття 1262 ЦКУ) і можуть претендувати на спадщину лише у разі відсутності першочергових спадкоємців або їхньої відмови від спадщини.

3. **Оспорювання угоди**: Якщо брат померлого стверджує, що існує угода, яка надає йому право на спадкове майно, така угода має бути юридично оформлена та може бути оскаржена в суді. Важливо встановити, чи угода дійсно існує, чи вона була нотаріально посвідчена, і чи відповідає вона вимогам законодавства.

4. **Захист прав**: Для захисту своїх інтересів рекомендується:
- Подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ).
- Отримати свідоцтво про право на спадщину.
- У разі виникнення спору, звернутися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно або про визнання угоди недійсною.

5. **Консультація з юристом**: Рекомендується звернутися до професійного юриста або адвоката, який надасть детальну консультацію з урахуванням усіх обставин справи та допоможе у підготовці необхідних документів для захисту ваших прав.

Таким чином, ваші права як спадкоємця можуть бути захищені шляхом правильного оформлення спадщини та, при необхідності, через судові процедури.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Шумят соседи
20:28, 07.05.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы