Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкомець без заповіту: як отримати спадщину від померлого родича?

1
16:01, 27.09.2024
Спадкомець без заповіту: як отримати спадщину від померлого родича?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мій близький родич помер, залишивши майно, але не залишивши заповіту. Як спадкоємець, я не знаю, які дії потрібно здійснити для отримання спадщини. Які права і обов'язки у мене як спадкоємця? Чи потрібно оформляти документи чи подавати декларацію до податкової служби? Які кроки потрібно вжити для розподілу майна між спадкоємцями? Будь ласка, надайте мені юридичну консультацію з цього питання.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:00, 27.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У разі смерті близького родича без залишення заповіту, успадкування майна відбувається за законом. Відповідно до Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадкування за законом здійснюється у порядку черговості, визначеної статтями 1261-1265 ЦКУ.

Права та обов’язки спадкоємця включають наступне:

1. **Прийняття спадщини**: Спадкоємець має право прийняти спадщину або відмовитися від неї. Для прийняття спадщини слід подати заяву до нотаріуса за місцем відкриття спадщини протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця (ст. 1270 ЦКУ).

2. **Оформлення права на спадщину**: Після закінчення строку для прийняття спадщини нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину. Для цього спадкоємці повинні надати необхідні документи, зокрема свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні зв'язки, документи на майно тощо.

3. **Розподіл спадкового майна**: Якщо є кілька спадкоємців, розподіл майна може відбуватися за їхньою згодою або в судовому порядку, якщо згоди не досягнуто. При цьому враховується черговість та частка кожного спадкоємця, визначена законом (ст. 1267 ЦКУ).

4. **Податкові зобов'язання**: Відповідно до Податкового кодексу України, спадщина, отримана від членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення, не підлягає оподаткуванню (п. 174.2.1 ПКУ). Спадкоємці інших ступенів споріднення можуть бути зобов’язані сплатити податок на доходи фізичних осіб. Декларація подається у разі виникнення зобов’язання з оподаткування.

Отже, для отримання спадщини слід звернутися до нотаріуса, подати заяву про прийняття спадщини, зібрати необхідні документи та, за необхідності, оформити свідоцтво про право на спадщину. Важливо також врахувати можливі податкові зобов'язання залежно від ступеня споріднення з спадкодавцем.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


В зоне АТО
13:58, 03.08.2015
КРОВЛЯ КРЫШИ
15:45, 02.07.2014

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы