Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правова сторона купівлі-продажу квартири з іпотекою

1
16:27, 20.09.2024
Правова сторона купівлі-продажу квартири з іпотекою
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, маю намір придбати житло, але зіткнувся з досить складною ситуацією. Обрана мною квартира, яка відповідає всім моїм вимогам, знаходиться в іпотеці в одному з комерційних банків України. Поточний власник цього житла готовий продати його, але виникає ряд питань щодо легальності такої угоди, обсягу моїх прав та можливих ризиків. Чи можлива офіційна купівля-продаж такого житла? Якщо так, то якими нормами цивільного та житлового кодексу України це регулюється? Чи потрібен дозвіл банку на таку угоду? Чи може банк встановити будь-які обмеження або вимоги? Якщо угода буде укладена, чи буде іпотека на це житло знята, або ж вона перейде на мене? Чи можу я потрапити в ситуацію, коли банк вимагатиме від мене погашення іпотечного кредиту? Які є можливі варіанти захисту від такого розвитку подій? Які документи потрібні для укладення такої угоди? Чи потрібно проводити переоцінку житла? Чи потрібна перевірка юридичної чистоти житла, та чи може вона бути проведена, якщо житло в іпотеці? Дякую за допомогу та чекаю на відповідь.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:20, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Згідно з законодавством України, придбання житла, яке перебуває в іпотеці, є можливим, але вимагає дотримання певних правових процедур і врахування ризиків.

По-перше, продаж нерухомості, яка є предметом іпотеки, регулюється Законом України "Про іпотеку". Відповідно до статті 12 цього закону, відчуження (продаж) іпотечного майна може бути здійснене лише за згодою іпотекодержателя (банку). Це означає, що поточний власник житла повинен отримати дозвіл від банку на продаж квартири.

Банк може висувати певні умови для надання дозволу, такі як погашення частини або всієї заборгованості по кредиту, які необхідно обговорити з банком до укладення угоди. Важливо також з'ясувати, чи банк готовий надати документальне підтвердження відсутності заборгованостей, яке буде потрібно для нотаріального оформлення угоди.

У разі укладення угоди, іпотека на житло може бути знята лише після повного погашення заборгованості за іпотечним кредитом. Якщо заборгованість не буде погашена, іпотека може перейти на нового власника, тобто на вас. Це означає, що ви можете опинитися в ситуації, коли банк вимагатиме від вас погашення залишку кредиту. Щоб уникнути цього, перед укладенням угоди необхідно пересвідчитися у відсутності заборгованостей та отримати від банку письмове підтвердження про зняття іпотеки після продажу.

Для захисту своїх прав, рекомендується залучити досвідченого юриста, який допоможе перевірити юридичну чистоту житла. Це включає перевірку наявності обтяжень, прав третіх осіб та інших факторів, які можуть вплинути на ваші права як покупця.

Документи, необхідні для укладення угоди, включають:
- Договір купівлі-продажу, підписаний сторонами та нотаріально завірений;
- Дозвіл банку на продаж іпотечного майна;
- Документи, що підтверджують право власності поточного власника;
- Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- Акт оцінки майна (за потреби).

Проведення переоцінки житла може бути необхідним, якщо це є вимогою банку або умовою договору. Що стосується перевірки юридичної чистоти, вона можлива та навіть рекомендована, навіть якщо житло перебуває в іпотеці.

З огляду на складність та потенційні ризики такої угоди, варто забезпечити себе професійною юридичною підтримкою та ретельно підготуватися до кожного етапу процесу.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы