Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Розірвання договору оренди житла: як захистити свої права?

1
19:37, 27.09.2024
Розірвання договору оренди житла: як захистити свої права?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як чоловік, який проживає у Сімферополі, у мене виникла ситуація, коли власник квартири, що здається в оренду, рішить однобічно розірвати договір оренди без попередження та обґрунтування. Які юридичні кроки мені слід підприйняти для захисту своїх прав у цій ситуації? Чи маю я право на компенсацію? Які дії власника є незаконними в цьому контексті, і які мої права порушуються?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:32, 27.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли власник квартири вирішує односторонньо розірвати договір оренди без попередження та обґрунтування, вам слід керуватися нормами Цивільного кодексу України (ЦКУ), зокрема статтями, що регулюють відносини оренди.

По-перше, важливо перевірити умови вашого договору оренди. Згідно зі статтею 651 ЦКУ, зміна або розірвання договору можливі лише за згодою сторін, якщо інше не передбачено договором або законом. Якщо ваш договір оренди не містить положень, що дозволяють власнику одностороннє розірвання без обґрунтування, такі дії можуть вважатися неправомірними.

По-друге, стаття 825 ЦКУ передбачає, що орендодавець може вимагати розірвання договору оренди, якщо орендар систематично порушує умови договору або використовує житло не за призначенням. Однак, у разі відсутності таких порушень з вашого боку, орендодавець не має права розривати договір без обґрунтування.

У разі неправомірного розірвання договору оренди ви маєте право вимагати компенсацію збитків, які зазнали внаслідок таких дій. Це може включати витрати на пошук нового житла, переїзд тощо. Стаття 22 ЦКУ говорить про право на відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення зобов'язання.

Якщо власник продовжує наполягати на розірванні договору без законних підстав, ви можете звернутися до суду для захисту своїх прав. Важливо зібрати всі докази вашої правоти, включаючи копії договору оренди, документів про оплату оренди та будь-яке листування з орендодавцем.

У випадку, якщо орендодавець неправомірно виселить вас або чинитиме тиск, це може бути розцінено як порушення ваших прав як орендаря, що регулюється статтями 810-832 ЦКУ, зокрема статтею 816, яка зазначає, що орендар має право на користування житлом до закінчення терміну дії договору, якщо інше не передбачено умовами.

Таким чином, ваші дії можуть включати: юридичну консультацію для роз'яснення ваших прав, підготовку звернення до суду для захисту прав та вимоги компенсації збитків згідно з українським законодавством.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы