Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з приватизацією квартири після розділу майна

1
18:05, 20.09.2024
Проблеми з приватизацією квартири після розділу майна
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я була одружена, ми жили в квартирі, яка належала моїм батькам. Після розлучення ми з колишнім чоловіком розійшлися, але він відмовився виписатися з квартири, мотивуючи це тим, що має право на частку вартості квартири, так як ми жили в ній під час шлюбу. Мої батьки померли, я одна з їхніх спадкоємців, і тепер я хочу приватизувати квартиру. Але колишній чоловік відмовляється підписати необхідні документи. Якщо я викуплю його частку, він згоден виписатися, але вимагає велику суму, яку я не можу сплатити. Як у такому випадку правильно вирішити цю проблему? Які юридичні кроки я повинна зробити, щоб вирішити цю ситуацію? Чи можу я приватизувати квартиру без згоди мого колишнього чоловіка? Чи має він право блокувати процес приватизації, якщо ми вже розлучені і він не є спадкоємцем моїх батьків? Чи можу я звернутися до суду з позовом про визнання права власності на квартиру без його участі?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:04, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація вимагає детального розгляду з точки зору законодавства України. По-перше, важливо розібратися з правами вашого колишнього чоловіка на квартиру, в якій ви проживали під час шлюбу.

Згідно з Цивільним кодексом України (далі – ЦК України), право власності на майно, яке було отримано одним із подружжя до шлюбу або під час шлюбу в дар, у спадщину або внаслідок приватизації, належить лише тому з подружжя, хто отримав це майно (ст. 57 ЦК України).

Оскільки квартира належала вашим батькам і не була придбана під час шлюбу, ваш колишній чоловік не має права претендувати на її частку як спільне майно подружжя. Після смерті батьків ви стали однією з спадкоємців цієї квартири, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину (ст. 1223 ЦК України).

Щодо приватизації: якщо ваш колишній чоловік не є спадкоємцем і не має правових підстав на частку в цій квартирі, він не може блокувати процес приватизації. Приватизація житла, яке є об'єктом спадщини, здійснюється спадкоємцями без участі сторонніх осіб, які не є співвласниками або спадкоємцями.

Для вирішення питання з випискою вашого колишнього чоловіка, слід звернутися до суду з позовом про визнання його таким, що втратив право користування житлом, якщо він фактично не проживає у квартирі та не має на неї правових підстав. Відповідно до ст. 405 ЦК України, право користування житлом може бути втрачене, якщо особа добровільно виїхала з нього і не проживала там протягом визначеного часу.

Закономірним є звернення до суду з позовом про визнання права власності на квартиру, якщо є якісь перепони з боку третьої особи. У разі необхідності, ви можете також залучити адвоката для представлення ваших інтересів у суді, що допоможе захистити ваші права як спадкоємця та власника житла.

Отже, ваш колишній чоловік не має правових підстав вимагати частку вартості квартири чи блокувати приватизацію, якщо він не є спадкоємцем або співвласником. Ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх інтересів у цій справі.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы