Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з квартирною кооперативою

1
03:22, 21.09.2024
Проблеми з квартирною кооперативою
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Характеризуйте, будь ласка, можливі юридичні наслідки та шляхи вирішення ситуації, в якій я, як власник житла в багатоквартирному будинку, що був побудований на базі житлово-будівельного кооперативу (ЖБК), зіткнувся з проблемою некомпетентного управління та недбалого ставлення до питань технічного стану будівлі з боку ЖБК. Останнім часом виникли проблеми з технічним обслуговуванням будівлі: система опалення не функціонує належним чином, є проблеми з водопостачанням, виникають аварійні ситуації з каналізацією. ЖБК відмовляється вирішувати ці питання, мотивуючи це недостатнім фінансуванням і відсутністю відповідного персоналу. Водночас, відбуваються збори членів ЖБК, на яких приймаються рішення про збільшення розміру внесків на утримання будинку та проведення ремонтних робіт, які, як мені здається, не відбуваються в повному обсязі. Яким чином я можу вплинути на діяльність ЖБК та зобов'язати їх виконувати свої обов'язки щодо технічного стану будівлі та які є мої права в цій ситуації? Чи існує можливість змінити форму управління будинком або взяти на себе обов'язки щодо його утримання, якщо ЖБК не виконує свої обов'язки належним чином? Чи можу я звернутися до суду з позовом проти ЖБК і які документи мені для цього потрібно підготувати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:56, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли ЖБК не виконує свої обов'язки належним чином, власник житла має кілька правових механізмів для захисту своїх інтересів та впливу на діяльність кооперативу.

1. **Звернення до ЖБК**: Власник житла може звернутися з письмовою заявою до правління ЖБК, вимагаючи розв'язання проблем з технічним станом будівлі. Згідно зі статтею 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", виконавець послуг (в даному випадку ЖБК) зобов'язаний підтримувати будинок у належному технічному стані.

2. **Скарга до контролюючих органів**: У разі ігнорування заяви, можна звернутися зі скаргою до органів місцевого самоврядування або Державної інспекції архітектури та містобудування України. Відповідно до статті 19 Закону України "Про звернення громадян", громадянин має право звернутися до органів державної влади та місцевого самоврядування зі скаргами на дії або бездіяльність ЖБК.

3. **Зміна форми управління**: Власники житлових приміщень можуть ініціювати зміну форми управління будинком. Згідно зі статтею 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", співвласники мають право на загальних зборах прийняти рішення про створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або обрати іншу управляючу компанію.

4. **Судовий позов**: Якщо інші методи не дають результату, власник житла вправі звернутися до суду з позовом проти ЖБК про зобов'язання виконати певні дії (наприклад, провести ремонтні роботи). Для цього необхідно підготувати такі документи:
- Копії договорів і рішень загальних зборів, які підтверджують обов'язки ЖБК.
- Документи, що підтверджують факти неналежного обслуговування (акти, фотографії, свідчення).
- Всі письмові звернення до ЖБК та їх відповіді, якщо такі були.

Використовуючи ці механізми, власник житла може ефективно захистити свої права та забезпечити належний технічний стан будівлі.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы