Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з відчуженням спільної власності на житло

1
16:14, 20.09.2024
Проблема з відчуженням спільної власності на житло
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я звертаюся до вас з надзвичайно складним питанням, що стосується жилищного права. Ось моя проблема: я вважаю, що мені несправедливо відмовлено у праві відчужувати свою частку спільної власності на квартиру. Було так: у спільному шлюбі ми з чоловіком придбали квартиру. Однак, пізніше між нами сталися серйозні незгоди, і ми вирішили розлучитися. Під час розлучення ми домовилися, що квартира залишиться у спільній власності, але я переїхала жити до своїх батьків. Згодом я вирішила продати свою частку власності на квартиру, але мій колишній чоловік відмовився дати свою згоду на цю угоду. Він стверджує, що має право відмовитися, адже квартира є нашою спільною власністю. Я хочу з'ясувати, чи має він право блокувати мою спробу продати свою частку власності, чи я маю право реалізувати свої власні інтереси без його згоди? Якщо так, то як мені це зробити? Чи можливо застосувати механізм поділу спільної власності без його згоди? Чи потрібно звертатися до суду, або є інші законні шляхи вирішення цієї проблеми? Це питання важливе для мене, тому що я хочу рухатися далі по життю, і продаж моєї частки власності на квартиру допоможе мені з цим. Буду вдячна за вашу допомогу!

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:59, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли житло було придбано в спільній власності під час шлюбу, воно вважається спільною сумісною власністю подружжя відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України. Це означає, що обидва з подружжя мають рівні права на цю власність, незалежно від того, хто з них здійснював фактичні витрати на придбання.

Щодо вашого права відчужувати свою частку, згідно зі статтею 364 Цивільного кодексу України, кожен співвласник має право на виділення своєї частки зі спільної власності. Якщо неможливо виділити частку в натурі, співвласник має право на грошову компенсацію її вартості. Проте, для реалізації цього права може знадобитися звернення до суду.

Ваш колишній чоловік не може безпідставно блокувати продаж вашої частки. Однак, перед продажем ви зобов'язані запропонувати йому придбати вашу частку на тих самих умовах, що й сторонньому покупцеві, відповідно до статті 362 Цивільного кодексу України. Якщо він відмовляється або не надає відповіді протягом одного місяця з моменту отримання пропозиції, ви маєте право продати свою частку іншій особі.

Якщо питання не вдається вирішити мирним шляхом, ви можете звернутися до суду з позовом про поділ спільного майна або визнання вашого права на продаж частки без згоди іншого співвласника.

Варто також розглянути можливість медіації чи переговорів із залученням юриста, щоб уникнути тривалих судових процедур. Це може допомогти досягти взаємовигідної угоди.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Наследство
13:54, 04.07.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы