Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема: Наслідки відмови власника житла від ремонту загальних частин будинку.

1
17:19, 25.09.2024
Проблема: Наслідки відмови власника житла від ремонту загальних частин будинку.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Ситуація: Я, як власник квартири у багатоквартирному будинку, дізнався, що наші загальні частини (ліфт, крокви, дах тощо) потребують серйозного ремонту. Однак власник квартири на першому поверсі відмовляється взяти участь у фінансуванні ремонту, посилаючись на те, що він вже здійснив капітальний ремонт своєї квартири. Це призводить до того, що інші власники квартир, які готові поділити витрати на ремонт, не можуть здійснити необхідні роботи через відсутність коштів. Питання для юриста: Які юридичні кроки можна підприйняти в такій ситуації, коли один з власників житла відмовляється брати участь у ремонті загальних частин будинку, який є спільною власністю всіх мешканців? Чи можливо змусити власника прийняти участь у фінансуванні ремонту, щоб забезпечити безпеку та комфорт всіх мешканців будинку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:16, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли один із власників квартири в багатоквартирному будинку відмовляється брати участь у фінансуванні ремонту загальних частин будинку, існує кілька юридичних механізмів для вирішення цієї проблеми.

Згідно з українським законодавством, зокрема, статтею 382 Цивільного кодексу України, загальні частини багатоквартирного будинку є спільною власністю всіх співвласників. Це означає, що всі співвласники несуть відповідальність за утримання та ремонт цих частин.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", співвласники зобов'язані пропорційно до своєї частки брати участь у витратах на утримання, управління та ремонт загального майна. Відмова одного з власників від участі у фінансуванні таких витрат не звільняє його від обов'язку виконувати цю норму.

Щоб вирішити цю ситуацію, інші співвласники можуть вжити таких кроків:

1. Проведення загальних зборів співвласників, на яких приймається рішення про проведення ремонту та розподіл витрат. Рішення зборів має бути оформлене протоколом.

2. Якщо власник, який відмовляється брати участь у витратах, не виконує рішення зборів, співвласники можуть звернутися до суду з позовом про стягнення з нього належної частини витрат на ремонт. Суд, враховуючи наявність рішення загальних зборів та вимоги законодавства, може зобов'язати відповідача сплатити свою частку.

3. Важливо забезпечити документальне підтвердження всіх рішень та витрат, що стосуються ремонту, для подальшого використання їх у судовому розгляді.

Таким чином, законодавство України передбачає можливість примусового стягнення з власника його частки витрат на утримання та ремонт загального майна, що забезпечує права та інтереси всіх співвласників багатоквартирного будинку.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы