Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права власника квартири на переобладнання.

1
12:25, 22.09.2024
Права власника квартири на переобладнання.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є власником квартири в багатоквартирному будинку, збудованому на початку 80-х років минулого століття. Для покращення роботи системи вентиляції та забезпечення більш комфортних умов проживання, я хочу переобладнати планування квартири: замінити радіатори опалення на більш сучасні та ефективні, встановити систему "тепла підлога", виконати ремонт сантехніки та замінити старі вікна на енергоефективні. Однак, мені стало відомо, що за певними пунктами Житлового кодексу України, здійснення таких робіт може вимагати погодження з іншими мешканцями будинку, а також з місцевими органами влади. Водночас, я знаю, що в Україні діє Закон "Про приватизацію житлового фонду", за яким я отримав право власності на цю квартиру, і відповідно до нього я маю право на свій розсуд використовувати, розпоряджатись та розпоряджатись своєю власністю. Таким чином, у мене виникає складне питання: які юридичні етапи мені необхідно пройти, щоб здійснити планові роботи по переобладнанню квартири, з урахуванням мого права на власність, але і без порушення прав сусідів та норм Житлового кодексу України? Чи можу я виконувати ремонтні роботи в квартирі без погодження з іншими мешканцями будинку та місцевими органами влади, якщо ці роботи не впливають на загальнодомові комунікації та структурну цілісність будинку? Які документи необхідно підготувати для цього, та в якому порядку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:56, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні право власності на квартиру надає власнику можливість вільно розпоряджатися своєю нерухомістю, однак це право обмежується необхідністю дотримання законодавчих норм щодо безпеки та збереження загальнобудинкових конструкцій. Відповідно до статті 383 Цивільного кодексу України, власник має право на свій розсуд володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Проте, згідно зі статтею 152 Житлового кодексу України, будь-які зміни в квартирі, які можуть вплинути на загальнобудинкові системи або конструкції, вимагають узгодження з відповідними органами.

Для проведення робіт, які не впливають на структурну цілісність будинку та загальнобудинкові комунікації (наприклад, заміна радіаторів опалення, встановлення системи "тепла підлога", заміна сантехніки та вікон), зазвичай не потрібно отримувати дозвіл інших мешканців. Проте, якщо ці роботи можуть вплинути на спільну власність, зокрема на системи опалення або вентиляції, може знадобитися узгодження з балансоутримувачем будинку або ОСББ.

Для виконання зазначених робіт рекомендується:

1. Звернутися до місцевого органу виконавчої влади або до ОСББ (якщо воно створене) для отримання консультацій щодо необхідності отримання дозволів.
2. Переконатися, що заплановані роботи не порушують конструктивну цілісність будинку і не впливають на загальні комунікації.
3. У разі необхідності, отримати технічні умови та погодження на проведення робіт від балансоутримувача або відповідних служб.
4. Підготувати проектну документацію у випадку, якщо роботи можуть вплинути на загальні комунікації або конструкції, і отримати дозвіл на будівельні роботи в органах архітектурно-будівельного контролю, якщо це буде вимагатися.
5. Якщо для виконання робіт потрібно тимчасово відключити спільні системи (наприклад, опалення), заздалегідь домовитися з мешканцями про зручний час для таких робіт.

Важливо також врахувати, що будь-які зміни, які можуть вплинути на безпеку та функціонування будинку, повинні відповідати будівельним нормам і правилам, затвердженим законодавством України.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы