Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Повернення квартири та відшкодування збитків після незаконного приватизації

1
17:44, 20.09.2024
Повернення квартири та відшкодування збитків після незаконного приватизації
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я володіла квартирою, яка була у спільному користуванні з моїм колишнім чоловіком. Після розлучення, він продовжував проживати в квартирі, поки я виїхала за кордон. Минулого року, я дізналася, що він незаконно приватизував квартиру на своє ім'я, не отримавши моєї згоди на це. Крім того, він продав квартиру третій особі, яка зараз відмовляється від визнання моїх прав на квартиру. Я хочу відновити свої права на квартиру та отримати відшкодування за збитки, завдані моєму майну. Які юридичні дії мені слід вжити, щоб оскаржити незаконну приватизацію, відновити свої права на квартиру та вимагати відшкодування збитків? Чи можу я вимагати анулювання угоди продажу між моїм колишнім чоловіком та третьою особою? Які документи мені потрібно зібрати для цього? Чи можу я розраховувати на державну підтримку у цьому питанні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:26, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації варто вжити кілька юридичних кроків для відновлення ваших прав на квартиру та отримання відшкодування збитків.

1. **Оскарження незаконної приватизації та продажу**: Відповідно до статті 203 Цивільного кодексу України (ЦКУ), угода, укладена без згоди всіх співвласників майна, може бути визнана недійсною. Вам слід звернутися до суду з позовом про визнання договору приватизації та подальшого продажу недійсними. У позові варто зазначити, що ваш колишній чоловік не мав права самостійно розпоряджатися спільним майном без вашої згоди.

2. **Визнання права власності**: Паралельно з попереднім кроком, слід подати позов про визнання вашого права власності на частину квартири на підставі статті 60 Сімейного кодексу України, яка передбачає, що майно, набуте подружжям під час шлюбу, є спільною сумісною власністю.

3. **Вимога відшкодування збитків**: Ви маєте право вимагати відшкодування збитків у зв'язку з втратою частини майна. Це можна зробити шляхом подання відповідного позову про стягнення збитків на підставі статей 22 і 1166 ЦКУ.

4. **Анулювання угоди продажу**: Якщо суд визнає договір приватизації та продажу недійсними, то угода між вашим колишнім чоловіком та третьою особою також може бути анульована. Це можливо, якщо буде доведено, що третя особа знала або мала знати про порушення ваших прав.

5. **Необхідні документи**: Для судових розглядів вам знадобляться:
- Свідоцтво про розлучення.
- Документи, що підтверджують ваше право на частку в квартирі (наприклад, свідоцтво про право власності).
- Документи, що підтверджують факт незаконної приватизації та продажу (копії договорів, витяги з реєстрів).
- Будь-які інші докази, що підтверджують вашу позицію.

6. **Державна підтримка**: Ви можете звернутися за безкоштовною правовою допомогою до центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги, які діють відповідно до Закону України "Про безоплатну правову допомогу". Вони можуть надати юридичні консультації та допомогти у підготовці позовних заяв.

Рекомендується звернутися до кваліфікованого адвоката, який допоможе правильно підготувати всі необхідні документи та представлятиме ваші інтереси в суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Приватизация
00:21, 14.08.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы