Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконний підселенець: права та обов'язки

1
12:19, 22.09.2024
Незаконний підселенець: права та обов'язки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мені потрібна допомога в розробці та вирішенні складної юридичної ситуації, пов'язаної з жилищним правом. Я є власником квартири, в якій проживаю вже протягом багатьох років. Однак, недавно мені стало відомо, є що є індивідуум, який незаконно прописався в моєму житлі без мого відома та згоди. Я хочу зрозуміти, які мої права та обов'язки в цій ситуації. Чи можу я вимагати його виселення? Які юридичні кроки мені потрібно зробити, щоб вирішити цю проблему? Чи можу я вимагати компенсацію за використання мого житла? Чи може він вимагати від мене компенсацію за виселення, якщо він насправді проживає в моєму житлі? Що робити, якщо він відмовляється йти? Чи можу я звернутися до суду? Які мої шанси на успіх в суді? Чи можу я вимагати покарання для цієї особи за її незаконні дії? Які мої юридичні можливості в даній ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:36, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації, де особа незаконно зареєстрована у вашій квартирі без вашої згоди, українське законодавство передбачає декілька важливих аспектів, які можуть допомогти вам вирішити цю проблему.

По-перше, відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України, власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном. Це означає, що ви як власник маєте повне право визначати, хто може проживати у вашому житлі.

Щодо незаконної реєстрації, варто звернутись до органу реєстрації для з'ясування обставин, за яких була здійснена прописка без вашої згоди. Згідно з Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", реєстрація місця проживання особи здійснюється на підставі заяви, і власник житла має надати свою згоду на таку реєстрацію.

Ви можете звернутись до органу, що здійснює реєстрацію, з вимогою анулювати незаконну реєстрацію. Якщо це не вирішить проблему, ви маєте право звернутися до суду з позовом про виселення особи, яка незаконно проживає у вашій квартирі. Підстави для виселення встановлені у статті 116 Житлового кодексу України.

Щодо можливості вимагати компенсацію за використання житла, це питання може бути розглянуто в судовому порядку, якщо ви зможете довести, що особа незаконно користувалася вашим майном і це завдало вам збитків.

Якщо особа відмовляється покинути вашу квартиру, ви можете подати позов до суду про виселення. Ваші шанси на успіх у суді будуть значними, якщо ви зможете надати докази незаконності реєстрації та проживання цієї особи.

Щодо можливості покарання для особи за незаконні дії, це питання може бути розглянуто в контексті кримінальної відповідальності, якщо буде встановлено факт підробки документів або інші протиправні дії. У такому випадку ви можете звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою.

Загалом, ваші юридичні можливості включають звернення до органів реєстрації, подання позову до суду про анулювання реєстрації та виселення, а також вимогу компенсації за заподіяні збитки.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы