Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне зайняття житлового простору: що робити?

1
00:29, 21.09.2024
Незаконне зайняття житлового простору: що робити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я живу в багатоквартирному будинку, де більшість квартир належать мені. В одній з квартир моїх батьків проживала моя бабуся, але після її смерті квартиру задекларували спадком. Згідно з законодавством, я мав право на спадок, але це мусіло бути оформлено відповідним чином. Проте, на той час я перебував за кордоном і не міг особисто вирішити це питання. Перед виїздом я доручив оформлення спадку своєму знайомому, який пообіцяв виконати всі необхідні дії. Однак, коли я повернувся, я виявив, що цей знайомий, замість оформлення спадку, незаконно зайняв квартиру і відмовляється її залишати. Він також відмовляється визнати мене спадкоємцем і віддати мені моє право власності. Я вже звертався до поліції, але вони відказалися втручатися, посилаючись на те, що це цивільна справа. Тепер я не знаю, що мені робити. Чи можу я відновити своє право власності на квартиру? Які юридичні кроки я повинен зробити, щоб вирішити це питання? Які законодавчі акти регулюють цю ситуацію, і які санкції можуть бути застосовані до мого знайомого за його незаконні дії?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:03, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація підпадає під декілька аспектів цивільного та спадкового права України. Для початку, важливо зрозуміти, що оформлення спадщини – це процедура, яка регулюється Цивільним кодексом України (ЦКУ), зокрема, главою 87 "Спадщина". Згідно зі статтею 1268 ЦКУ, спадкоємець має право прийняти спадщину протягом шести місяців з часу її відкриття. Якщо ви пропустили цей строк, можливе відновлення терміну через суд, якщо буде доведено поважність причин пропуску.

Якщо ваш знайомий незаконно займає квартиру, це можна розглядати як самовільне зайняття майна, що підпадає під статтю 398 ЦКУ про захист права власності. Ви маєте право звернутися до суду з позовом про витребування майна з чужого незаконного володіння відповідно до статті 387 ЦКУ. У суді вам потрібно буде довести своє право на спадщину та незаконність дій вашого знайомого.

Також, якщо ваш знайомий використовував ваше доручення у спосіб, що не відповідає його умовам, це може бути розцінено як зловживання довірою, що підпадає під відповідальність за статтею 203 ЦКУ про недійсність правочинів, вчинених під впливом обману.

Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на спадкових спорах, для підготовки позову та представлення ваших інтересів у суді. Крім того, можете розглянути можливість подання заяви до поліції про шахрайство, якщо зможете довести, що ваш знайомий, початково маючи намір вас обманути, заволодів вашим майном.

Санкції за такі дії можуть включати цивільно-правову відповідальність у вигляді повернення майна, а також можливу кримінальну відповідальність за шахрайство згідно з Кримінальним кодексом України.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы