Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Наслідки порушення умов договору позики

1
21:31, 04.10.2024
Наслідки порушення умов договору позики
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як звичайна людина, уклала договір позики з особою, яка не виконує умови щодо строку повернення грошей. Я вже давно чекаю на повернення коштів, але позичальник відмовляється виконувати свої зобов'язання. Я не знаю, які кроки мені слід підприйняти, щоб відстояти свої права та отримати назад позичені кошти. Питання для юриста: Які юридичні можливості у мене є для відстояння своїх прав у ситуації, коли позичальник не виконує умов договору позики та не повертає кошти? Які кроки слід підприйняти для відновлення своїх прав та відшкодування заподіяної шкоди?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:18, 04.10.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли позичальник не виконує зобов'язання щодо повернення позики, ви маєте право вжити ряд юридичних заходів для захисту своїх прав. Перш за все, важливо переконатися, що у вас є всі необхідні документи, які підтверджують факт укладення договору позики та його умови. Це можуть бути письмовий договір або розписка, що підтверджує передачу коштів.

1. **Досудове врегулювання спору**: Спочатку рекомендується спробувати вирішити питання мирним шляхом. Ви можете направити позичальнику письмову вимогу (претензію) з зазначенням строку, протягом якого очікуєте повернення коштів. Це може бути корисно як доказ вашої добросовісності у випадку подальшого судового розгляду.

2. **Судовий захист**: Якщо досудове врегулювання не дало результатів, ви маєте право подати позов до суду про стягнення заборгованості. Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог закону. Також, стаття 1049 Цивільного кодексу України зобов'язує позичальника повернути позику у строк та у порядку, визначені договором.

3. **Фінансові санкції**: Якщо ваш договір передбачає пеню або штрафи за прострочення виконання зобов'язань, ви можете вимагати їх стягнення разом з основною сумою боргу.

4. **Звернення до виконавчої служби**: Після отримання рішення суду про стягнення заборгованості, ви можете звернутися до державної виконавчої служби для примусового виконання рішення суду на підставі Закону України "Про виконавче провадження".

5. **Відшкодування шкоди**: Якщо затримка у поверненні коштів завдала вам матеріальної шкоди, ви маєте право вимагати її відшкодування на підставі статті 22 Цивільного кодексу України, яка визначає, що особа, яка завдала шкоду, зобов'язана її відшкодувати.

Важливо діяти швидко, оскільки позовна давність за вимогами про стягнення заборгованості за договором позики становить три роки, відповідно до статті 257 Цивільного кодексу України. Рекомендується звернутися до юриста для отримання детальної консультації та допомоги у підготовці документів для суду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Приватизация
08:37, 03.08.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы