Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Захист прав власності на житло.

1
15:39, 24.09.2024
Захист прав власності на житло.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене цікавлять нюанси жилищного права в Україні, а саме: я є власником квартири, яку я купив від першого власника, що був державним підприємством. Квартира була продана мені на аукціоні банкрутства. Проте, нещодавно дізнався, що оригінальний договір купівлі-продажу між державним підприємством та попереднім власником, який жив там до початку банкрутства, був визнаний недійсним судом через деякі процедурні помилки. Також виявилося, що попередній власник помер, але він мав дочку, яка зараз претендує на право власності на цю квартиру. Вона звернулася до суду з вимогою визнати її право власності. Які юридичні кроки я повинен зробити, щоб захистити своє право власності на цю квартиру? Чи є якісь особливі нюанси в жилищному законодавстві, які я повинен взяти до уваги, враховуючи, що квартира була куплена на аукціоні банкрутства? Маю я право вимагати від державного підприємства компенсації за цю квартиру, якщо вона буде повернута дочці попереднього власника?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:51, 24.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації важливо розглянути кілька аспектів жилищного права та загального цивільного законодавства України. Згідно з Цивільним кодексом України (ЦКУ), право власності є недоторканим, але може бути оскаржене у судовому порядку на підставі визнання недійсним правочину, який передував вашій угоді (стаття 387 ЦКУ).

1. **Захист права власності**: Вам слід активно захищати ваше право власності у суді. Необхідно подати до суду свої заперечення проти позову дочки попереднього власника та аргументувати свою позицію. Важливо надати докази, що ви є добросовісним набувачем, який придбав квартиру на законних підставах, сплативши за неї на аукціоні банкрутства відповідно до ст. 204 ЦКУ, яка передбачає презумпцію правомірності правочину.

2. **Аукціон банкрутства**: Оскільки квартира була придбана на аукціоні, важливо перевірити, чи були дотримані всі процедури, передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Якщо процедура була дотримана, це може бути додатковим аргументом у ваш захист.

3. **Компенсація збитків**: У разі визнання договору недійсним і втрати вами права власності, у вас може виникнути право на компенсацію збитків. Відповідно до ст. 216 ЦКУ, наслідком недійсності правочину є повернення сторін у первісний стан, а також можливість вимагати відшкодування збитків від державного підприємства, яке виступало продавцем.

4. **Дії в суді**: Рекомендується звернутися за допомогою до адвоката, який спеціалізується на жилищному праві, щоб забезпечити кваліфіковану підтримку в судовому процесі. Адвокат допоможе зібрати необхідні докази, скласти процесуальні документи та представляти ваші інтереси в суді.

5. **Перевірка документів**: Переконайтеся, що у вас є всі документи, які підтверджують законність придбання квартири, включаючи протокол аукціону та документ про право власності.

Враховуючи складність ситуації, важливо діяти оперативно та з урахуванням усіх юридичних нюансів, щоб максимально захистити свої інтереси та права на власність.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы