Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Складність співвласності житлових приміщень

1
17:08, 25.09.2024
Складність співвласності житлових приміщень
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Володію приватизованою квартирою в співвласності з братом. Ми обидва проживаємо в цій квартирі, але виникли розбіжності у питаннях використання та ремонту квартири. Брат виявляє бажання продати свою частку квартири, що мені неприйнятно, бо я не згоден на зміну свого місця проживання. Також він постійно вносить зміни в інтер'єр без мого згоду, що порушує мої права співвласника. Таким чином, моє питання до юриста зводиться до наступного: які юридичні шляхи вирішення даної ситуації, що включає захист моїх прав як співвласника від неправомірних дій брата, а також від продажу його частки квартири без мого згоду, хоча я є проживаючим у цій квартирі? Чи можливо розподілити квартиру таким чином, щоб кожен з нас мав окремі права на використання певних частин квартири та їх ремонт? Які гарантії я можу отримати від держави для захисту своїх прав та інтересів?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:50, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації, як співвласника квартири, важливо знати свої права та обов'язки, а також можливості правового захисту відповідно до законодавства України.

1. **Продаж частки іншого співвласника**: Згідно зі статтею 362 Цивільного кодексу України, у разі продажу частки у праві спільної часткової власності, інші співвласники мають переважне право її придбання за ціною, за якою вона продається, та на інших рівних умовах. Брат повинен письмово повідомити вас про свій намір продати свою частку та запропонувати вам її придбати. У вас є місяць з моменту отримання такої пропозиції на те, щоб скористатися своїм переважним правом.

2. **Зміни в інтер'єрі**: Будь-які зміни в спільній власності мають бути погоджені між співвласниками. Згідно зі статтею 369 Цивільного кодексу України, розпоряджання спільним майном здійснюється за згодою всіх співвласників. Якщо брат вносить зміни без вашої згоди, це є порушенням ваших прав, і ви можете оскаржити його дії в судовому порядку.

3. **Розподіл квартири**: Якщо квартира фізично може бути розподілена на окремі частини (наприклад, за наявності окремих входів), ви можете здійснити реальний поділ майна. Це можливо за згодою сторін або через суд, якщо згоди досягти не вдається. Частини повинні бути рівноцінними або ви можете компенсувати різницю вартістю.

4. **Захист прав**: Ви маєте право звернутись до суду для захисту своїх прав як співвласника. Суд може винести рішення про заборону на продаж частки без вашої згоди або зобов’язати брата компенсувати вам шкоду, завдану неправомірними змінами в інтер'єрі.

5. **Державні гарантії**: Ви можете скористатися правовою допомогою, зокрема, безоплатною вторинною правовою допомогою, якщо ви підпадаєте під категорію осіб, яким вона надається (наприклад, певні соціально незахищені категорії населення). Центри безоплатної правової допомоги діють на всій території України.

Вам слід звернутися до кваліфікованого юриста для детальної консультації та складання необхідних документів для захисту ваших прав у суді або для підготовки до переговорів з братом щодо врегулювання ситуації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы