Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Соборности Украины!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Суперечка щодо володіння житлом: як правильно?

1
19:29, 22.09.2024
Суперечка щодо володіння житлом: як правильно?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Зіткнувся з непростим життєвим випробуванням - виникли проблеми з володінням житлом, що спадкував від батьків. Ситуація складна і заплутана, тому хотілося б звернутися до професійного юриста, що спеціалізується на жилищному праві в Україні, аби розібратися у всіх нюансах. Тому, почнімо з самого початку. Отже, я спадкував квартиру від батьків, але зараз виникли питання щодо мого права власності. Справа в тому, що в моєму володінні знаходиться квартира, яку за тестаментом мені передали батьки. Проте, тут виникла проблема: до мене звернувся мій брат з вимогою поділити квартиру, вважаючи, що він також має право на частку від спадку. Він заявляє, що тестамент був написаний під тиском і він не мав можливості висловити свою волю щодо володіння квартирою. Мені потрібен професіональний юридичний огляд ситуації, адже в Україні справи, пов'язані з жилищним правом, часто мають багато нюансів. Які в Україні закони регулюють питання спадкування житла? Які права маю я як спадкоємець за тестаментом? Чи має брат право вимагати частку від спадку, якщо батьки виразно вказали мене як єдиного спадкоємця? Чи можливо визнати тестамент недійсним в Україні, і які для цього потрібні умови? Ці та багато інших питань сьогодні стоять переді мною. Я розумію, що це складне питання, але мені важливо зрозуміти всі аспекти цієї ситуації для подальшого її вирішення. Буду вдячний за детальну консультацію та розгляд мого випадку.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:23, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація дійсно є складною і потребує детального розгляду з правової точки зору. У питаннях спадкування в Україні основним законодавчим актом є Цивільний кодекс України (ЦКУ).

1. **Спадкування за заповітом**: Відповідно до статті 1233 ЦКУ, заповіт — це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, зроблене у встановленій законом формі. Якщо батьки залишили заповіт, в якому ви вказані як єдиний спадкоємець, то, згідно зі статтею 1236 ЦКУ, ви маєте право на спадщину, визначену в заповіті.

2. **Права спадкоємця за заповітом**: Як спадкоємець за заповітом, ви маєте право прийняти спадщину або відмовитися від неї (ст. 1268 ЦКУ). Прийняття спадщини може здійснюватися через подання заяви про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини.

3. **Визнання заповіту недійсним**: Заповіт може бути визнано недійсним лише на підставах, зазначених у статті 1257 ЦКУ. Однією з підстав для визнання заповіту недійсним є його складення під впливом насильства, обману, помилки або під тиском. Брату необхідно буде довести в суді факт наявності таких обставин, щоб оскаржити дійсність заповіту.

4. **Права інших спадкоємців**: Незалежно від заповіту, згідно зі статтею 1241 ЦКУ, деякі особи мають право на обов'язкову частку у спадщині, якщо вони були непрацездатними або неповнолітніми на момент відкриття спадщини. Якщо ваш брат не належить до цієї категорії, його права на обов'язкову частку можуть бути відсутніми.

5. **Судовий розгляд**: Якщо брат має намір оскаржити заповіт, йому потрібно буде подати позов до суду. У такому випадку, суд розглядатиме всі обставини справи, включаючи докази можливого тиску чи інших підстав для визнання заповіту недійсним.

Рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на спадкових справах, для отримання індивідуальної консультації та розробки стратегії захисту ваших прав як спадкоємця. Це забезпечить більш ефективний захист ваших інтересів у даній ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы