Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спори зі співвласником квартири про ремонт

1
14:37, 21.09.2024
Спори зі співвласником квартири про ремонт
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, вже багато років проживаю у квартирі, що знаходиться в спільній власності з моїм братом. Він проживає за кордоном та не бере участі в управлінні майном. Згідно з нашою угодою, я оплачую всі комунальні платежі, роблю ремонт та утримую квартиру в належному стані. Нещодавно я вирішив провести капітальний ремонт квартири, але мій брат виступив проти цього, незважаючи на те, що він не бере участі в утриманні квартири і не бажає відмовлятися від своєї частки власності. Він стверджує, що ремонт може знизити вартість його частки власності. Відповідно до цього, я б хотів отримати відповідь на таке складне юридичне питання: чи маю я право провести ремонт без згоди співвласника? Яким чином я можу офіційно підтвердити, що ремонт не знизить, а навпаки, підвищить вартість квартири? Чи можу я вимагати від мого брата компенсацію за утримання квартири, якщо він не бере участі в її утриманні? Які документи потрібні для цього? І чи можу я взагалі змінити форму власності, щоб стати єдиним власником, якщо мій брат продовжує відмовлятися від своєї частки?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:57, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашому випадку, коли ви проживаєте у квартирі, що є спільною власністю, важливо враховувати положення Цивільного кодексу України. Згідно з частиною 1 статті 369 Цивільного кодексу України, володіння, користування та розпорядження спільним майном здійснюється за згодою всіх співвласників. Це означає, що для проведення капітального ремонту квартири, що може вплинути на її вартість, вам необхідно отримати згоду вашого брата.

Щоб офіційно підтвердити, що ремонт підвищить вартість квартири, ви можете звернутися до незалежного оцінювача, який може скласти звіт про оцінку майна після проведення ремонту. Такий звіт може бути використаний як доказ у разі виникнення спору.

Щодо компенсації за утримання квартири, згідно з частиною 3 статті 358 Цивільного кодексу України, кожен співвласник зобов'язаний брати участь у витратах на утримання спільного майна пропорційно до своєї частки. Якщо ваш брат не виконує цю обов'язок, ви можете вимагати відшкодування частини витрат через суд. Для цього вам знадобиться зібрати документи, що підтверджують ваші витрати на утримання квартири, включаючи квитанції за комунальні послуги, витрати на ремонт тощо.

Щодо зміни форми власності, ви можете розглянути можливість викупу частки вашого брата. Якщо він відмовляється від продажу своєї частки, ви можете звернутися до суду з позовом про примусовий продаж частки відповідно до статті 364 Цивільного кодексу України, якщо інше використання спільного майна неможливе без значної шкоди для вашого інтересу.

Важливою рекомендацією є консультація з кваліфікованим юристом, який може надати більш детальну правову допомогу та супровід у вашій конкретній ситуації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Часть дома
14:52, 18.12.2015

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы