Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спори з арендодавцем: Кому належить ремонт?

1
20:53, 21.09.2024
Спори з арендодавцем: Кому належить ремонт?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я орендував квартиру на тривалий термін, але через певний час виникли непередбачені проблеми з водопостачанням, які призвели до значних пошкоджень квартири. Арендодавець настає на тому, що це було викликано моїм недбайливим використанням і вимагає від мене відшкодувати збитки, включаючи вартість ремонту. Я, у свою чергу, вважаю, що проблеми з водопостачанням були спричинені старістю труб та іншої комунальної інфраструктури, за яку відповідальність несе власник приміщення, а не орендар. До того ж, я звернув увагу на те, що в договорі оренди відсутні чіткі умови щодо відповідальності сторін за ремонт. Чи можу я розраховувати на те, що в цьому випадку арендодавець не має права зобов'язати мене виконувати ремонт? Чи маю я право вимагати від нього відшкодування витрат на проживання в іншому місці під час ремонту? Чи можу я розірвати договір оренди без втрати внесеного залогу, якщо арендодавець не здійснить ремонту в установлені терміни? Якими юридичними засобами я можу використовувати для захисту своїх прав і інтересів в цій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:50, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, що склалася, важливо розглянути декілька аспектів, які регулюються українським законодавством. Відповідно до статті 810 Цивільного кодексу України, орендодавець зобов'язаний передати наймачеві майно в стані, що відповідає умовам договору та призначенню майна. Крім того, орендодавець повинен забезпечувати належне утримання майна протягом усього строку дії договору.

Щодо відповідальності за пошкодження майна, стаття 776 Цивільного кодексу України вказує, що орендодавець відповідає за недоліки майна, які існували на момент передачі його в оренду. Якщо пошкодження виникли внаслідок старіння труб або іншої інфраструктури, це, швидше за все, є відповідальністю орендодавця, якщо не доведено протилежне.

Відсутність чітких умов у договорі оренди щодо відповідальності за ремонт може бути підставою для застосування загальних норм законодавства. Якщо орендодавець не виконує свої обов'язки щодо ремонту, ви маєте право вимагати зменшення орендної плати або розірвання договору відповідно до статті 782 Цивільного кодексу України.

Щодо відшкодування витрат на проживання в іншому місці, ви можете вимагати компенсацію збитків, якщо доведете, що орендодавець не виконав свої обов’язки з утримання майна в належному стані.

Щодо розірвання договору без втрати внесеного залогу, згідно зі статтею 785 Цивільного кодексу України, ви маєте право розірвати договір, якщо орендодавець не усуває недоліки майна, які перешкоджають його нормальному використанню, у встановлені строки.

Для захисту своїх прав і інтересів можна скористатися такими юридичними засобами:

1. Письмово повідомити орендодавця про наявність проблем та вимагати їх усунення.
2. Звернутися до суду з позовом про розірвання договору та відшкодування збитків, якщо орендодавець не виконує свої обов'язки.
3. Залучити експертів або технічних спеціалістів для оцінки стану майна та причин виникнення пошкоджень.

Ці дії допоможуть вам відстояти свої права та домогтися справедливого вирішення питання.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


kdu19272yandex.ua
13:04, 08.08.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы