Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність житлової квартири: що мені робити?

1
22:14, 13.10.2024
Спадкоємність житлової квартири: що мені робити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я єдиний спадкоємець померлої матері, яка була власницею житлової квартири. Однак на момент її смерті квартира була заставлена у банку, і є борги за комунальні послуги. Як мені отримати спадщину від матері, але при цьому нести відповідальність за її заборгованості та зобов'язання перед банком? Які кроки потрібно підприйняти щодо цієї ситуації згідно з чинним законодавством України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:33, 13.10.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до законодавства України, прийняття спадщини відбувається згідно з нормами Цивільного кодексу України (ЦКУ). Згідно із статтею 1216 ЦКУ, спадкування — це перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Для отримання спадщини, включаючи квартиру, необхідно протягом шести місяців з дня відкриття спадщини подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ). Якщо спадщина була прийнята, ви стаєте правонаступником усіх прав та обов'язків спадкодавця, в тому числі і боргових зобов'язань, що пов'язані із заставленою квартирою та боргами за комунальні послуги.

Щодо боргових зобов'язань, відповідно до статті 1282 ЦКУ, спадкоємець зобов'язаний задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця в межах вартості майна, яке перейшло до нього у спадщину. Це означає, що ви не зобов'язані сплачувати борги понад вартість отриманого спадкового майна.

Конкретні кроки, які потрібно зробити:

1. Подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса протягом шести місяців з дня смерті матері.
2. Отримати свідоцтво про право на спадщину після завершення шестимісячного строку.
3. Звернутися до банку, який є заставодержателем, для врегулювання питання щодо кредиту. Можливо, доведеться укласти новий кредитний договір або реструктуризувати борг.
4. Вирішити питання щодо погашення заборгованості за комунальні послуги. Це можна зробити шляхом переговорів з комунальними службами з врахуванням можливих реструктуризацій або відстрочок.

Якщо виникають складнощі з кредитором або комунальними службами, доцільно звернутися за юридичною консультацією для захисту своїх прав та інтересів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы