
Я, полковник запасу, інвалід ІІІ групи маю пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – інвалідів війни, КІРПАЧ Сергій Степанович, звертаюсь до Вас з проханням надати юридичну консультацію у питанні визначення мого права на переведення службового житла в приміщення для постійного проживання.
У період з серпня 2004 року по грудень 2011 проходив військову службу у в/ч А2215 м. Бориспіль.
У 2009 році, маючи пріоритети у наданні житла:
- перебування на квартирному обліку в гарнізоні;
- незабезпечення житлом (постійним або службовим) в інших населених пунктах за рахунок житлового фонду МО України, а в разі забезпечення - здача житла до КЕВ (КЕЧ) району;
- вислуга на військовій службі яких становить 25 і більше років у календарному обчисленні;
- належність до льотно-підйомний склад мене та моєї дружини,
отримав службове житло, двох кімнатну квартиру с житловою площею - 38 кв.м., де постійно проживаю з моменту отримання по теперішній час разом зі родиною.
Члени родини: дружина (військовослужбовець військової частини А2215, льотно – підйомний склад), доньки 1995 та 1999 р.н.
Київське квартиро-експлуатаційне управління, в підпорядкуванні якого знаходиться житлова комісія в/ч А2215, висунуло умови щодо отримання житла в місті Борисполі - здачу житла в попередньому місці служби. У 2008 році здав житло (після реприватизації) до фонду Міністерства оборони в м. Старокостянтинів. На мою думку вимоги Київського КЕУ, суперечили п. 3.1 р. ІІІ наказу МО України №737 - 2011 року.
Після отримання житла неодноразово звертався до житлової комісії в/ч А2215 з питання переведення житла для постійного проживання. Але до теперішнього часу Київське КЕУ посилається на вказівки керівництва МО України щодо заборони у переведенні службового житла з метою створення житлового фонду МО України.
В листопаді 2011 році був признаний непридатним до льотної роботи за станом здоров’я та в грудні 2011 переведений до Вінницького гарнізону.
Житлова комісія в/ч А2215 не з’ясувала в повному обсязі питання характеру виїзду (постійний або тимчасовий) та протоколом від 21.12.2011 зняла мене з квартирного обліку. На засідання житлової комісії запрошений не був. Всупереч ст. 40 Житлового кодексу УРСР п. 28 та п. 2.19 наказу №737. не був повідомлений у 15 денний термін із зазначенням причин зняття з обліку у письмові формі. На мій запит до командира частини з проханням надати копію протоколу був письмово повідомлений у лютому 2016 році. Квартирна справа разом з особовою справою до нового місця служби надіслана не була. На запит командиру частини надати мені фактичні відомості, про направлення моєї облікової справи перебування на квартирному обліку до нового місця служби, надана відповідь що всупереч вимогам п. 3.14 наказу МОУ №737 я не звільнив службове житло. Відповідь свідчить на то що квартирна справа була не облікована в в/ч та ненадіслана до нового місця служби.
Переміщення мене до нового місця служби не було пов'язано з переїздом на постійне місце проживання, так як існувала можливість щоденного прибуття до місця служби та в квартирі залишалась проживати моя родина, діти школу та університет не змінювали, дружина військовослужбовець цієї частини.
Відповідно до п. 3.12 наказу МОУ №737 я мав право проживання в службовому житлі так як не був забезпеченим житлом за новим місцем проходження служби.
Враховуючи що:
- члени моєї сім’ї залишались проживати за місцем прописки по місцю служби дружини та навчання дітей;
- неодноразове подання документів на переведення житла;
- недоведення до мене вимог нового наказу МО України №737 (звертаю увагу що наказ МО України від 30.11.2011 №737 набрав чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції України 10.01.2012 за № 24/20337 а мій перевод до нового місця служби стався 16.12.2011. На той час діяв наказ МО України №577 від 06.10.2006 «Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення і надання в/службовцям та членам їх сімей житлових приміщень»);
- не інформування про виключення з квартирного обліку;
- невиконання вимог наказу щодо надсилання квартирної справи та картки обліку до нового місця служби;
вказане позбавило можливості зробити всі заходи щодо продовження перебування на квартирному обліку за новім місцем служби у Вінницькому гарнізоні.
Подальшими діями щодо пошуку шляхів розслужбовування житла 24.02.2012 року було розділено облікову справу з дружиною, військовослужбовцем в/ч А2215. 29.05.2012 року була написана заява на переведення житла голові житлової комісії в/ч А2215, 17.07.2012 року документи надані до Київського КЄУ. 05.10.2012 року документи були затвердженні та засвідчені печаткою Київським КЄУ та надані до Головного квартирно - експлуатаційного управління ЗС України але у зв’язку з зміною особи Міністра оборони України були знову поверненні на переоформлення. На час повернення документів моя дружина була звільнена з ЗС України.
У зв’язку з раптовим погіршенням здоров’я, після п’яти місяців (п. 2.15) переведення мене до нового місця служби, був звільнений за станом здоров’я з лав Збройних сил України наказом МО України від 30.05.2012 №446 за ст. 266 п. «б» Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» але за тривалого лікування виключений зі списків особового складу частини лише 08.08.2012 відповідно до наказу командира в/ч А0201 від 06.08.2012 №143.
Перед звільненням був написаний рапорт військовому комісару Бориспільско-Баришівського об’єднаного міського військомата для зарахування на квартирний облік за обраним місцем проживання після звільнення з військової служби в місті Бориспіль. Але з'ясувалось що житлова комісія при військоматі відсутня.
В подальшому неодноразово звертався до Головного КЕУ ЗС України та до Міністра оборони України.
У відповідях ГКЕУ, заступника Міністра оборони України повторюється одне – ви не військовослужбовець і не маєте права на переведення житла для постійного проживання або бути зарахованим на квартирний облік.
На звернення з питання створення у Бориспільському ОМВК житлової комісії для зарахування на квартирний облік військовослужбовців, які звільнились з військової служби в іншому населеному пункті та обрали для проживання населений пункт м. Бориспіль отримав відповідь начальника Бориспільського гарнізону що «створювати житлову комісію у військовому комісаріаті не має підстав».
У всіх листах (відповідях) зазначено що відповідно до Конституції України та Житлового кодексу УРСР можливо вирішити житлові спори відповідно закону у суді але ж відповідно до закону України про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, держава в особі Міністра оборони України, гарантуєте військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надавати жилі приміщення для постійного проживання.
Посадови особи ГКЕ України вказують на необхідність відновлення на квартирному обліку в Бориспільському гарнізоні так як перебування на обліку є умовою переведення житла. На мій погляд шлях довгий, спочатку поновлення мене в Борисполі потім можливе їх бажання направити квартирну справу до останнього місця служби. А основна мита звернення до Вас це переведення єдиного житла отриманого за час служби для постійного проживання.
З повагою
С.С.Кірпач
«28»_листопада_ 2016 року
Уважаемый специалист!
Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!
Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.
Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.
Ответьте на вопрос (ваша консультация):
Уважаемый пользователь!
Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!
Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.