Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з власниками квартири при співвласності

1
17:09, 20.09.2024
Проблеми з власниками квартири при співвласності
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, разом зі своїм колишнім подружжям була власником квартири на правах співвласності. Після розлучення ми продовжили жити разом, але потім виникли розбіжності, і я вирішила викупити його частку. Ми погодили умови, і я внесла потрібну суму, але формально ми не оформили дану угоду. Зараз виникла проблема: мій колишній чоловік помер, і його діти з першого шлюбу вимагають від мене частину вартості квартири, вважаючи, що їх батько так і залишився співвласником. В українському законодавстві є пункти, які регулюють подібні ситуації? Як мені довести свої права на повну власність квартири, якщо у нас з колишнім чоловіком не було офіційної угоди, але були свідки нашого усного договору? Чи можуть свідки бути достатньою доказовою базою в суді? Чи є якісь інші законні шляхи вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:21, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація є досить складною з точки зору права власності на нерухомість. Згідно з чинним законодавством України, для передачі права власності на нерухоме майно необхідно оформити відповідну угоду в письмовій формі та нотаріально її засвідчити. Це передбачено статтею 657 Цивільного кодексу України, яка вимагає, щоб договори купівлі-продажу нерухомості укладалися в письмовій формі та були нотаріально посвідчені.

Оскільки ви не оформили угоду офіційно, формально ваша ситуація виглядає так, що ваш колишній чоловік залишався співвласником квартири до моменту своєї смерті. Його частка в спадщину перейшла до його спадкоємців, включаючи дітей від першого шлюбу.

Щодо можливості використання свідків як доказу, відповідно до статті 60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Свідчення можуть бути використані як докази в суді, проте зазвичай вони не є достатніми для підтвердження прав на нерухоме майно без наявності письмових документів.

Щоб вирішити цю проблему, ви можете розглянути такі варіанти:

1. **Переговори зі спадкоємцями:** Спробуйте досягти угоди з дітьми покійного, можливо, з компенсацією або іншою домовленістю.

2. **Судовий розгляд:** Ви можете подати позов до суду з метою визнання за вами права власності на частку квартири, яку ви фактично викупили. У цьому випадку важливо буде надати суду якомога більше доказів вашої домовленості з колишнім чоловіком (свідчення свідків, підтвердження передачі грошей тощо).

3. **Визнання права власності за набувальною давністю:** Якщо ви володієте спірною часткою більше 10 років, ви можете претендувати на її визнання за набувальною давністю відповідно до статті 344 ЦК України. Однак цей шлях може бути складним і тривалим.

Рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на питаннях нерухомості та спадкового права, для отримання детальної консультації та допомоги в підготовці документів для судового розгляду.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Регистрация
08:56, 13.07.2011
Прописка
11:00, 06.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы