Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з розірванням договору оренди житла

1
15:26, 21.09.2024
Проблеми з розірванням договору оренди житла
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є громадянином України, який працює за кордоном, але маю власне житло в Україні, яке здаю в оренду. Договір оренди був укладений у письмовій формі з громадянином України на 5 років. Однак, пройшло лише 2 роки, але я виявив, що мій орендар не виконує деякі умови договору, зокрема, не оплачує комунальні послуги, що призвело до великого боргу. Я хотів би розірвати договір оренди, але не знаю, як правильно це зробити, щоб не порушити права орендаря. Окрім того, я хотів би дізнатися, чи маю я право вимагати від орендаря компенсацію за неоплачені комунальні послуги, і як це зробити, якщо орендар відмовляється відшкодувати збитки? Чи можу я вимагати відшкодування збитків через суд, і які документи мені для цього потрібно? І чи можу я укласти новий договір оренди з іншим орендарем, поки не вирішено питання з поточним орендарем?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:36, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні відносини, пов'язані з орендою житла, регулюються Цивільним кодексом України (ЦКУ) та Законом України "Про житлово-комунальні послуги". Якщо ваш орендар порушує умови договору оренди, зокрема не оплачує комунальні послуги, це є підставою для розірвання договору.

Відповідно до статті 651 ЦКУ, договір може бути розірвано за згодою сторін або за рішенням суду, якщо інша сторона не виконує свої зобов'язання. У вашому випадку, якщо орендар не виконує умови договору, ви маєте право ініціювати розірвання договору через суд.

Щодо компенсації за неоплачені комунальні послуги, ви можете вимагати від орендаря відшкодування збитків відповідно до статті 625 ЦКУ. Якщо орендар відмовляється добровільно відшкодувати збитки, ви можете звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Для цього вам знадобляться наступні документи:

1. Копія договору оренди.
2. Документи, що підтверджують суму заборгованості за комунальні послуги (рахунки, квитанції).
3. Листи або повідомлення про вимогу погасити заборгованість (якщо такі були).
4. Будь-які інші докази, що підтверджують порушення умов договору орендарем.

Поки питання з поточним орендарем не вирішено, укладати новий договір оренди з іншим орендарем не рекомендується, оскільки це може ускладнити правові відносини та призвести до додаткових суперечок. Спочатку розірвіть існуючий договір, а вже потім укладайте новий.

Зверніть увагу, що у випадках, коли орендар не виконує свої зобов'язання, важливо діяти згідно з умовами договору та законодавством, щоб уникнути порушення прав обох сторін. У разі необхідності, рекомендується звернутися за допомогою до юриста, який зможе надати більш детальну консультацію та допомогти у складанні необхідних правових документів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Квартплата
16:48, 09.02.2013
Газиіикация
10:19, 18.10.2018

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы