Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з приватизацією квартири

1
01:57, 21.09.2024
Проблеми з приватизацією квартири
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, у 2005 році переїхав у Київ і винайняв квартиру в старому житловому фонді. Згодом, у 2010 році, власник квартири помер, а оскільки він не мав близьких родичів, за законодавством України, як довготривалий орендар, я отримав право на приватизацію цієї квартири. Проте, у зв'язку з тим, що цей будинок входить до реєстру пам'яток архітектури, я зіткнувся з проблемами при реєстрації права власності на квартиру. Крім того, виникли проблеми з визначенням моєї дійсної статусу: чи можу я вважатися спадкоємцем, або ж я маю право тільки на приватизацію квартири? Чи маю я право на приватизацію, якщо цей будинок є пам'яткою архітектури? Чи є можливість вирішення цієї проблеми за допомогою юридичних механізмів, і які документи необхідні для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:39, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація стосується як права на спадкування, так і права на приватизацію житла, що має певні особливості через статус будинку як пам'ятки архітектури.

По-перше, щодо спадкування. Згідно з Цивільним кодексом України, право на спадкування за законом або за заповітом може мати лише коло осіб, визначених законодавством або заповітом спадкодавця (статті 1216-1225 ЦК України). Як орендар, ви не є спадкоємцем, тому права на спадкування цієї квартири у вас немає.

По-друге, щодо приватизації. Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає можливість приватизації житла, яке перебуває у державній чи комунальній власності, для громадян, які постійно проживають у ньому. Однак, якщо будинок входить до реєстру пам'яток архітектури, це може ускладнити процес приватизації. Відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини", пам'ятки архітектури підлягають особливій охороні, і будь-які зміни їхнього статусу можуть потребувати погодження з органами охорони культурної спадщини.

Для вирішення вашої ситуації, вам необхідно:

1. Звернутися до органів місцевого самоврядування або до відповідального за управління житловим фондом органу для отримання інформації про можливість приватизації квартири, враховуючи її статус як пам'ятки архітектури.

2. Зібрати документи, що підтверджують ваше право на приватизацію: договір оренди, довідки про реєстрацію місця проживання, можливі рішення органів влади щодо управління будинком.

3. Звернутися до органів охорони культурної спадщини для отримання дозволу або консультації про можливість зміни права власності на квартиру.

4. При необхідності звернутися до суду для захисту своїх прав, якщо будуть виявлені порушення з боку державних органів або інших зацікавлених осіб.

Рекомендується також звернутися за консультацією до юриста, спеціалізованого в питаннях нерухомості та культурної спадщини, для отримання детальної правової допомоги.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Spasibo za otvet ...
18:10, 21.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы