Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з незаконною реконструкцією сусідньої квартири

1
15:43, 24.09.2024
Проблеми з незаконною реконструкцією сусідньої квартири
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я придбав квартиру в новобудові, але на жаль, моя сусідка вирішила провести реконструкцію своєї квартири без відповідних дозволів та документів. В результаті її будівельні роботи призвели до пошкодження моєї власності - утворилися тріщини на стінах, з'явилися протіки на стелі та інші неприємності. Крім того, роботи виконувалися вночі, що порушує моє право на спокійний відпочинок. Я звернувся до житлово-експлуатаційної організації та відповідних державних органів, але поки що не отримав жодної конкретної відповіді або допомоги. Які юридичні кроки я можу зробити для захисту своїх прав як власника квартири? Чи можу я вимагати компенсації за пошкодження, викликані незаконною реконструкцією? І які документи я повинен зібрати, щоб довести вину сусідки та її порушення? Чи можу я звернутися до суду з цим питанням, і які шанси на успіх у цьому випадку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:32, 24.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації ви маєте право вжити низку юридичних заходів для захисту своїх прав та отримання компенсації за заподіяну шкоду.

1. **Фіксація пошкоджень**: Першим кроком є фіксація всіх пошкоджень вашого майна. Для цього бажано залучити незалежного експерта чи спеціалізовану організацію для проведення оцінки завданої шкоди. Це допоможе документально підтвердити факт заподіяння шкоди, її характер та обсяг.

2. **Звернення до поліції**: Ви можете подати заяву до поліції щодо порушення правопорядку сусідкою, зокрема за ст. 270 Кримінального кодексу України, що стосується порушення правил безпеки при проведенні будівельних робіт.

3. **Звернення до суду**: Ви маєте право звернутися до суду з цивільним позовом про відшкодування завданої шкоди відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України, яка передбачає обов'язок відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями.

4. **Збір доказів**: Важливо зібрати всі документи, що підтверджують вашу позицію: акти огляду пошкоджень, висновки експертів, фотографії, свідчення сусідів або інших свідків, а також копії ваших звернень до різних органів та їх відповіді.

5. **Адміністративне реагування**: Зверніться до органів місцевого самоврядування або інспекції ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції) з проханням провести перевірку законності проведених будівельних робіт. Згідно з Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", реконструкція житла потребує відповідних дозволів.

6. **Порушення права на відпочинок**: Заходи, що проводяться вночі, можуть підпадати під адміністративне правопорушення за ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке стосується порушення тиші в громадських місцях.

Ваші шанси на успіх у суді будуть залежати від зібраних доказів та правильності оформлення позовних вимог. У випадку успішного розгляду справи суд може зобов'язати сусідку відшкодувати завдану шкоду. Рекомендується також отримати консультацію у адвоката, який зможе допомогти у підготовці документів та представництві ваших інтересів у суді.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы