Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми при відчуженні житла з багаторічними боргами за комуналку

1
11:55, 25.09.2024
Проблеми при відчуженні житла з багаторічними боргами за комуналку
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, маю власність у вигляді квартири, яку володію вже багато років. За цей час накопичився значний борг за комунальні послуги, включаючи опалення, електроенергію, водопостачання та інше, який я не можу погасити. Також у мене є борги за послуги ЖЕКу. Враховуючи мою фінансову ситуацію, я вирішив продати квартиру. Однак, покупець, зрозумівши, що квартира обтяжена боргами, сумнівається у можливості купівлі, оскільки не бажає взяти на себе боргове навантаження. Він підкреслює, що борги за комунальні послуги перейдуть на нього як на нового власника, а це є для нього неприйнятним. Тут виникає складне юридичне питання: які правові механізми існують для відчуження житла з боргами за комунальні послуги в Україні? Чи можу я, як власник, продати таке житло без передачі боргів покупцю? Які ризики для покупця можуть виникнути в результаті такої угоди? Чи може бути продаж квартири відкладений або скасований через борги? Які юридичні кроки мені слід зробити для вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:40, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, коли власник квартири має заборгованість за комунальні послуги, продаж нерухомості може бути здійснений, але з певними нюансами, які необхідно врахувати як продавцеві, так і покупцеві.

Згідно з Цивільним кодексом України, зокрема статтею 377, об'єкти нерухомого майна можуть бути відчужені незалежно від наявності заборгованості за комунальні послуги. Однак борги за комунальні послуги не є частиною права власності на квартиру і не переходять автоматично до нового власника. Власником боргів є особа, яка уклала договір на відповідні послуги.

Для того щоб уникнути передачі боргів на нового власника, рекомендується вжити таких заходів:

1. **Погашення заборгованості**: Найбільш очевидним рішенням є повне погашення заборгованості перед продажем. Це усуне будь-які перешкоди для здійснення угоди та підвищить довіру покупця.

2. **Укладання договору**: У договорі купівлі-продажу можна чітко вказати, що борги за комунальні послуги залишаються зобов'язанням продавця. Це допоможе уникнути непорозумінь у майбутньому.

3. **Перевірка документів**: Покупець має право вимагати від продавця довідки про відсутність заборгованості за комунальні послуги на момент підписання договору. Такі довідки видаються ЖЕКами або відповідними комунальними підприємствами.

4. **Застереження у договорі**: Можна включити спеціальне застереження, яке передбачає відповідальність продавця за погашення боргів, якщо такі вимоги будуть висунуті після переходу права власності.

Ризиками для покупця можуть бути потенційні вимоги від комунальних служб або ЖЕКу щодо оплати заборгованості, якщо продавець не виконає свої зобов'язання. Тому важливо, щоб покупець отримав всі необхідні документи, які підтверджують відсутність заборгованості або гарантують їх погашення до завершення угоди.

Продаж квартири може бути відкладений або скасований тільки у випадку, якщо на квартиру накладено арешт або інші обтяження, які заважають її відчуженню. Арешт може бути накладений судом у випадку наявності відповідного судового рішення.

Таким чином, для успішного вирішення питання, рекомендується:

- Отримати актуальну інформацію про заборгованість.
- Вжити заходів для погашення боргів або домовитися з покупцем про інший спосіб їх врегулювання.
- Підготувати всі необхідні документи для підтвердження відсутності боргів або домовленостей щодо їх погашення.

Звернення до адвоката або нотаріуса може допомогти правильно оформити угоду, враховуючи всі юридичні нюанси.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы