Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Соборности Украины!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Проблема з відмовою в реєстрації власності на житло

1
15:57, 20.09.2024
Проблема з відмовою в реєстрації власності на житло
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маю складну ситуацію, яку бажаю вирішити. Придбав квартиру у новобудові від забудовника. Договір купівлі-продажу оформив у нотаріуса, однак коли звернувся в реєстраційну службу для оформлення прав власності, мені відмовили. Вони стверджують, що забудовник не мав дозволу на будівництво, а отже, він не міг продати квартири. Забудовник, в свою чергу, стверджує, що всі дозволи були отримані відповідно до законодавства. Проте, я вже вніс гроші за квартиру, і тепер не розумію, як мені бути. Чи можу я вимагати повернення грошей від забудовника? Чи можу я все-таки зареєструвати право власності на квартиру? Яким чином можна перевірити, чи дійсно забудовник мав всі необхідні дозволи на будівництво? Що робити, якщо забудовник відмовиться повертати гроші або надати довідку про наявність дозволу на будівництво? Чи може бути так, що забудовник дійсно не мав дозволу, але квартири продав, і тепер він буде відповідальний за це?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:13, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Перша та найважливіша рекомендація в такій ситуації – звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на нерухомості та будівельному праві. Проте, для загального розуміння вашої ситуації, можна виділити кілька важливих аспектів згідно з українським законодавством.

1. **Перевірка наявності дозвільних документів**. Згідно зі статтею 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", забудовник повинен мати всю дозвільну документацію для законного будівництва. Це включає в себе декларацію або дозвіл на виконання будівельних робіт. Ви можете звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) або перевірити наявність документів через відкриті реєстри.

2. **Право вимагати повернення коштів**. Якщо забудовник дійсно не мав права на будівництво, ви можете звернутися до нього з вимогою повернення коштів. Це питання регулюється статтею 216 Цивільного кодексу України, яка передбачає недійсність правочину, якщо відсутні необхідні дозволи. У разі відмови забудовника, ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист ваших прав.

3. **Реєстрація права власності**. Без наявності всіх необхідних дозвільних документів, реєстраційна служба може відмовити в реєстрації права власності. Якщо забудовник надасть належні документи, ви зможете повторно звернутися для реєстрації.

4. **Відповідальність забудовника**. Якщо забудовник дійсно здійснив продаж квартир без належних дозволів, це може свідчити про порушення ним законодавства, що може стати підставою для притягнення його до відповідальності, як цивільно-правової, так і кримінальної. Зокрема, відповідно до статті 367 Кримінального кодексу України, службова недбалість передбачає відповідальність за невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх обов'язків.

Ваша ситуація вимагає детального юридичного аналізу та, можливо, судового вирішення. Рекомендується зібрати всі документи, які ви маєте, та звернутися за консультацією до фахівця для подальших дій.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы