Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з відмовою у внесенні змін до технічної документації житлового будинку

1
22:52, 20.09.2024
Проблема з відмовою у внесенні змін до технічної документації житлового будинку
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є власником квартири в багатоповерховому житловому будинку, який було збудовано за проектом типового серії ще в 1980-х роках. За цей час я провів ряд реконструктивних робіт у своїй квартирі, зокрема, змінив планування, прибрав деякі не несучі стіни, перебудував систему опалення та водопостачання. Звичайно, все це було зроблено з дотриманням вимог технічних норм і правил, а також під контролем відповідних органів. При цьому я звернувся до відповідних інстанцій з метою внесення змін до технічної документації будинку, але мені відмовили. Мені важливо зрозуміти, які юридичні дії я можу здійснити для вирішення цієї проблеми. Чи можу я оскаржити відмову у внесенні змін до технічної документації будинку в судовому порядку? Яким чином я можу довести законність здійснених мною реконструктивних робіт та їх відповідність технічним нормам та правилам? Чи маю я право звернутися до вищих органів влади з метою вирішення цієї проблеми? Які документи я маю представити для підтвердження своїх прав? Чи можу я розраховувати на компенсацію моральної шкоди в разі успішного вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:19, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації, для вирішення проблеми з внесенням змін до технічної документації квартири, слід врахувати кілька аспектів законодавства України.

По-перше, відповідно до статті 152 Житлового кодексу Української РСР, зміна планування та реконструкція житлових приміщень здійснюється за погодженням з відповідними органами місцевого самоврядування. Це означає, що якщо ви вже отримали всі необхідні дозволи на проведення реконструктивних робіт, то відмова у внесенні змін до технічної документації може бути оскаржена.

Щодо оскарження відмови, ви маєте право звернутися до адміністративного суду відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України. Для цього вам потрібно буде надати всі документи, що підтверджують законність проведених робіт, зокрема: дозволи на реконструкцію, проектну документацію, акти виконаних робіт та висновки технічної експертизи, якщо такі проводились.

Для доведення відповідності виконаних робіт технічним нормам, можна звернутися до незалежної експертної організації для проведення відповідної технічної експертизи. Висновок такої експертизи може служити важливим доказом у суді.

Щодо звернення до вищих органів влади, ви можете подати скаргу до органів державного архітектурно-будівельного контролю або ж до органів місцевого самоврядування, що надавали відмову. Згідно зі статтею 40 Конституції України, кожен має право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади.

Що стосується компенсації моральної шкоди, то відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України, моральна шкода підлягає відшкодуванню, якщо вона була завдана неправомірними діями. Для цього потрібно буде довести, що відмова у внесенні змін до документації спричинила вам моральні страждання, та обґрунтувати розмір компенсації.

Таким чином, ви маєте кілька правових шляхів для вирішення вашої проблеми, починаючи від оскарження відмови через суд до направлення скарг у відповідні органи влади.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы