Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема зі співвласністю на житлове приміщення

1
16:51, 20.09.2024
Проблема зі співвласністю на житлове приміщення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, маю конкретну житлову проблему, яка стосується спільного користування житловим приміщенням. Виникли складнощі з розумінням моїх прав та обов'язків щодо квартири, яку я володію спільно з братом. Він проживає у цій квартирі з дружиною й дитиною, платить за комунальні послуги, але не бажає визнавати моє право на користування частиною помешкання. Одночасно мені не зрозуміло, які мої обов'язки з майнового утримання та які права на користування квартирою мають інші співвласники. До того ж, є розбіжності в позиціях щодо можливості продажу частини мого майнового права на квартиру, а також щодо розподілу доходу від оренди. Тому хотілося б отримати кваліфіковану юридичну допомогу стосовно наступних питань: Які є мої права та обов'язки як співвласника квартири? Чи маю я право користуватися частиною помешкання? Які мої обов'язки щодо утримання житла? Які права на користування квартирою мають інші співвласники? Чи можу я продати свою частину квартири без згоди інших співвласників? Як розподіляється дохід від оренди між співвласниками? Чи може співвласник, який проживає у квартирі, вимагати від мене платити за комунальні послуги?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:23, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідаючи на ваше запитання, варто звернутися до Цивільного кодексу України та інших нормативних актів, що регулюють питання спільної власності та користування житловими приміщеннями.

1. **Права та обов'язки співвласника квартири**: Відповідно до статті 358 Цивільного кодексу України, кожен співвласник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю часткою спільного майна. Це означає, що ви маєте право користуватися частиною квартири пропорційно вашій частці у спільній власності.

2. **Право на користування частиною помешкання**: Як співвласник, ви маєте право на користування спільним майном, однак це право повинно здійснюватися з урахуванням прав інших співвласників. Якщо ви не можете досягти згоди, можливим рішенням є встановлення порядку користування приміщенням через суд.

3. **Обов'язки щодо утримання житла**: Відповідно до статті 360 ЦК України, співвласники зобов'язані брати участь в утриманні спільного майна, пропорційно своїй частці. Це включає витрати на ремонт та комунальні платежі.

4. **Права інших співвласників**: Інші співвласники мають такі ж права на користування спільною власністю, як і ви. Їхні права також повинні здійснюватися з урахуванням ваших прав.

5. **Продаж частини квартири**: За статтею 362 ЦК України, співвласник має право продати свою частку, але інші співвласники мають переважне право на її придбання. Ви зобов'язані письмово повідомити інших співвласників про намір продати частку, вказавши ціну та інші умови продажу.

6. **Розподіл доходу від оренди**: Дохід від оренди спільного майна розподіляється між співвласниками пропорційно до їх часток, якщо інше не передбачено угодою між вами.

7. **Комунальні послуги**: Якщо ваш брат проживає у квартирі, він не може вимагати від вас сплати за комунальні послуги, якщо інше не передбачено домовленістю між вами. Проте, як співвласник, ви маєте обов'язок брати участь у покритті витрат на утримання спільного майна.

У разі неврегульованих питань чи конфліктів, рекомендується звернутися за консультацією до юриста, який допоможе вирішити вашу ситуацію в правовому полі.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


приавтизация
21:21, 04.10.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы