Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з приватизацією житла

1
12:06, 22.09.2024
Проблема з приватизацією житла
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я живу в квартирі, яка належить моєму батькові. Мій батько помер, але до своєї смерті він не зміг приватизувати цю квартиру, оскільки вона була отримана ним від держави за місцем роботи. Мій батько був одружений і мав двох дітей від першого шлюбу. Після його смерті, моя мати, з якою він жив до останнього, не змогла приватизувати квартиру, оскільки її не включили до списку осіб, яким було призначено житло. Якщо врахувати, що мої брат і сестра від першого шлюбу вже мають своє житло і не проживають з нами, чи мають вони право на співвласність цієї квартири? Чи можна якимось чином здійснити приватизацію квартири на мою матір, яка доглядала за моїм батьком до його смерті, і які для цього потрібно виконати умови та процедури? Які документи потрібні для цього? Чи можна здійснити приватизацію в разі відсутності документів, що підтверджують право власності на квартиру, але наявності документів, що свідчать про постійне проживання в ній?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:29, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з законодавством України, процес приватизації державного житла регулюється Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду". Відповідно до цього закону, право на приватизацію мають громадяни, які постійно проживають у квартирі та зареєстровані в ній на момент подачі заяви на приватизацію.

Оскільки ваш батько не завершив процес приватизації до своєї смерті, квартира залишається в статусі державного житла. Щоб ваша мати могла приватизувати квартиру, вона повинна бути зареєстрована в цій квартирі та бути включена до складу сім’ї, яка отримала це житло, або отримати згоду на приватизацію від усіх інших членів сім’ї, які мають право на житло.

Що стосується права інших спадкоємців (ваших брата і сестри), за законодавством України, зокрема відповідно до Цивільного кодексу України, вони мають право на спадкування майна батька, включно з правами на житло, якщо воно було в його власності. Однак, у випадку державного житла, яке не було приватизоване, таке житло не є частиною спадкової маси, оскільки не було у приватній власності вашого батька.

Для приватизації вашій матері необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування або до органу, який управляє житловим фондом, із заявою про приватизацію. Вона повинна надати документи, що підтверджують право на проживання в квартирі, зокрема:

1. Паспорт громадянина України.
2. Довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у квартирі осіб.
3. Документи, що підтверджують підстави надання квартири вашому батькові (накази, розпорядження, договори соціального найму).
4. Свідоцтво про смерть батька та документи, що підтверджують родинні зв’язки.

Якщо відсутні документи, що підтверджують право на житло, але є документи про постійне проживання, цей факт може бути доведений у судовому порядку. Для цього необхідно подати позов до суду про визнання права на приватизацію.

Варто також звернутися за консультацією до юриста, який може допомогти з підготовкою необхідних документів та, за необхідності, представлятиме ваші інтереси в суді.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы