Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Соборности Украины!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Проблема з придбанням житла через спадщину.

1
00:34, 21.09.2024
Проблема з придбанням житла через спадщину.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є єдиним спадкоємцем свого дядька, який помер безпосередньо після того, як придбав квартиру через іпотеку. Він не мав дітей, а його дружина померла кілька років тому. Я звернувся до нотаріуса, щоб вступити в права спадкування, але вперше зіткнувся з таким питанням і не знаю всіх нюансів. Мене переймає питання щодо того, як буде вирішуватися питання з банком, який надав іпотечний кредит моєму дядьку. Чи буду я зобов'язаний продовжувати платити за нього? Якщо так, то чи можу я переглянути умови кредиту, оскільки я не є первісним позичальником і не погоджувався з цими умовами? Також мене цікавить, чи можу я відмовитися від спадку, якщо виявиться, що заборгованість перед банком значно перевищує вартість квартири? І якщо так, то які будуть наслідки для мене? І чи можу я сам вибрати, що саме хочу взяти в спадок: саму квартиру або право вимоги банку до позичальника? Окрім того, я хотів би дізнатися, чи можу я продати квартиру, якщо вирішу ситуацію з банком і вступлю в права спадкування? Чи є якісь обмеження або специфічні вимоги, які я повинен виконати, перед тим як це зробити? Дякую за вашу допомогу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:23, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації, коли ви є єдиним спадкоємцем дядька, який залишив квартиру, придбану через іпотеку, необхідно враховувати кілька важливих аспектів, пов'язаних із спадкуванням та іпотечним кредитом.

По-перше, відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкоємство включає в себе не лише активи, але і пасиви, тобто зобов'язання спадкодавця. Це означає, що після прийняття спадщини ви стаєте відповідальним за зобов'язаннями дядька перед банком, включаючи іпотечний кредит.

Щодо можливості перегляду умов кредиту, це питання слід обговорити безпосередньо з банком. Законодавство не надає автоматичного права на зміну умов кредиту при переході прав на спадщину, але банк може погодитися на зміну умов за вашою заявою.

Якщо заборгованість перед банком значно перевищує вартість квартири, ви можете відмовитися від спадщини згідно зі статтею 1273 Цивільного кодексу України. Відмова від спадщини повинна бути оформлена у нотаріуса. У разі відмови від спадщини ви не несете відповідальності за борги спадкодавця.

Що стосується вибору, чи прийняти лише частину спадщини (наприклад, квартиру без боргів), законодавство України не передбачає можливості часткового прийняття спадщини. Ви повинні прийняти або всю спадщину (включаючи обов'язки), або відмовитися від неї повністю.

Після вирішення питання з банком і офіційного вступу в права спадкування ви можете продати квартиру. Однак, враховуйте, що до повного погашення іпотечного кредиту квартира залишається в заставі у банку, і для її продажу вам потрібно буде отримати згоду банку. Це може включати вимогу про погашення залишку кредиту з коштів, отриманих від продажу.

Перед початком будь-яких дій рекомендується проконсультуватися з юристом або нотаріусом, щоб врахувати всі нюанси вашої конкретної ситуації та уникнути можливих проблем.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Продажа дома
14:21, 09.07.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы