Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з незаконним займанням житлового простору

1
15:16, 21.09.2024
Проблема з незаконним займанням житлового простору
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, була змушена виїхати за кордон на тривалий термін у зв'язку з роботою. У цей час, моє житло в Україні, яким я є єдиним власником, було незаконно зайнято невідомою особою. На мої спроби врегулювати ситуацію через поліцію не було отримано належного реагування. Я звернулася до адвоката, але в рамках українського жилищного законодавства, мені не вдалося домогтися виведення незаконного мешканця з мого житла. А тепер, повернувшись до України, я виявила, що ця особа зареєструвала в моєму житлі прописку. На основі цього вона висунула претензії на право власності, висловлюючи бажання купити моє житло за незначну суму, а в разі відмови - погрожує вирішувати це питання через суд. До того ж, вона припускається систематичних порушень правил співжиття, зокрема, шкодить моїй власності, влаштовує гучні вечірки, що неприємно впливає на сусідів. У зв'язку з цим, мені потрібна юридична консультація та допомога. Які мої права і можливості в цій ситуації? Чи можу я застосувати заходи, передбачені Жилищним кодексом України, для вирішення цього питання? Чи можливе використання міжнародного права в цьому випадку? Які кроки мені слід зробити, аби відновити свої права на власність і проживання в своєму житлі?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:40, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації першочерговим кроком є захист ваших прав як власника житла. Відповідно до статті 41 Конституції України, право приватної власності є непорушним, і ніхто не може бути протиправно позбавлений свого майна. Крім того, згідно зі статтею 317 Цивільного кодексу України, власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном.

1. **Визнання права власності та усунення перешкод у користуванні майном**:
- Ви можете звернутися до суду з позовом про визнання права власності та усунення перешкод у користуванні вашим житлом. Це передбачено статтею 16 Цивільного кодексу України. У позові зазначте, що ви є законним власником житла і просите суд зобов'язати особу звільнити ваше житло.

2. **Виселення незаконного мешканця**:
- Жилищний кодекс України, зокрема стаття 116, передбачає можливість виселення осіб, які незаконно займають житло. Ви можете подати до суду позов про виселення цієї особи.

3. **Оскарження незаконної реєстрації місця проживання**:
- Згідно з Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", реєстрація місця проживання здійснюється за згодою власника житла. Якщо такої згоди не було, ви можете звернутися до суду з вимогою визнати реєстрацію недійсною.

4. **Відшкодування збитків**:
- У разі завдання шкоди вашій власності, ви маєте право на відшкодування збитків. Це передбачено статтями 22 і 1166 Цивільного кодексу України. Ви можете подати до суду позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

5. **Міжнародне право**:
- Зазвичай, питання, пов'язані з нерухомістю, вирішуються національним законодавством. Міжнародне право може бути залучене, якщо порушені ваші права людини, наприклад, шляхом звернення до Європейського суду з прав людини, але це можливо лише після вичерпання всіх національних засобів правового захисту.

Для ефективного вирішення вашої ситуації, рекомендується звернутися до кваліфікованого адвоката, який допоможе скласти необхідні процесуальні документи та представлятиме ваші інтереси в суді. Важливо також зібрати всі докази вашого права власності, документальні підтвердження незаконного зайняття житла, а також записати всі факти завдання шкоди вашій власності.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы