Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема визначення власності на квартиру після смерті батьків

1
20:13, 21.09.2024
Проблема визначення власності на квартиру після смерті батьків
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Являючись єдиним нащадком своїх покійних батьків, я стикнувся з проблемою розподілу майна, зокрема квартири, в якій я наразі проживаю. Протягом багатьох років мої батьки проживали в цій квартирі на правах оренди, проте за роки незалежності України квартира була приватизована. Відповідно, мої батьки стали її власниками, але в силу невизначеності законодавства й нестабільної ситуації в країні, вони не оформили відповідні документи на приватизовану нерухомість. В результаті, після їх смерті, я як нащадок опинився в складній ситуації. Чи можу я вважатися власником цієї квартири, якщо документи на неї не були оформлені моїми батьками? Які дії мені потрібно здійснити для визнання мене власником квартири? Чи є в Україні законодавство, що регулює такі ситуації? Які можуть бути юридичні наслідки для мене, якщо я продовжу проживати в квартирі без відповідних документів на власність?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:04, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні питання спадкування нерухомого майна регулюється Цивільним кодексом України. Якщо ваші батьки проживали в квартирі на правах оренди і згодом приватизували її, але не оформили документи на право власності, це може ускладнити процес спадкування.

Для вирішення вашої ситуації, вам необхідно виконати наступні кроки:

1. **Встановлення факту приватизації**: Перевірте документи, які можуть підтвердити факт приватизації квартири вашими батьками. Це може бути рішення органу місцевого самоврядування або інші документи, що підтверджують передачу права власності.

2. **Спадкування за законом**: Після смерті ваших батьків, ви як єдиний спадкоємець маєте право на спадкування майна за законом. Згідно з Цивільним кодексом України, ви повинні подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця (стаття 1269 ЦК України).

3. **Встановлення права власності через суд**: Якщо документи на право власності не були оформлені, ви можете звернутися до суду з позовом про встановлення факту права власності в порядку спадкування. Суд може визнати ваше право на спадщину і зобов'язати органи державної реєстрації внести відповідні зміни до реєстру нерухомого майна (стаття 392 ЦК України).

4. **Реєстрація права власності**: Після отримання рішення суду, вам потрібно буде зареєструвати право власності на квартиру в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Щодо проживання в квартирі без відповідних документів: проживання без оформлення права власності може призвести до юридичних проблем, зокрема, ускладнень при розпорядженні майном або його відчуженні. Також можуть виникнути труднощі з підтвердженням права на спадщину в майбутньому.

З метою уникнення можливих юридичних наслідків, рекомендується якомога швидше розпочати процедуру легалізації вашого права на квартиру через вищевказані дії. Консультація з кваліфікованим юристом або нотаріусом також може бути корисною для вирішення вашої ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


pokypka Kvartiri s ...
13:21, 03.08.2018
Наследство
09:44, 11.01.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы