Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Квартирні таємниці: права власника чи орендаря?

1
20:51, 21.09.2024
Квартирні таємниці: права власника чи орендаря?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Вітаю! Стаємо перед важливим питанням, що вимагає високої юридичної експертизи, а саме: як правильно врегулювати відносини між власником квартири та її довгостроковим орендарем в ситуації, коли власник, не повідомляючи орендаря, вирішив продати квартиру. При цьому, у договорі оренди прямо не прописані умови щодо продажу квартири. Зараз ми зіткнулися з проблемою, що покупець квартири вимагає від орендаря виселення, але орендар стверджує, що має право залишитися в квартирі до закінчення терміну оренди. Чи дійсно орендар має право залишитися в квартирі, незважаючи на її продаж? Як відповідно до українського законодавства вирішуються подібні спори? Чи може покупець вимагати виселення орендаря, якщо він не був проінформований про наявність оренди до моменту покупки квартири? Чи має власник квартири право продавати нерухомість без відповідного повідомлення орендарю? Чи потрібно було зазначати умови щодо можливого продажу квартири в договорі оренди? Велике прохання допомогти розібратися в цій складній ситуації.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:26, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до українського законодавства, ситуація, коли власник квартири продає її без повідомлення орендаря, регулюється низкою правових норм. Основним документом, що визначає права та обов'язки орендодавця і орендаря, є Цивільний кодекс України (ЦКУ).

Згідно зі статтею 770 ЦКУ, перехід права власності на орендоване майно до іншої особи не є підставою для зміни чи розірвання договору найму (оренди). Це означає, що орендар має право залишатися в квартирі до закінчення терміну оренди, навіть якщо власник змінився. Новий власник стає на місце попереднього власника як сторона договору найму.

Щодо права власника продавати квартиру без повідомлення орендаря, законодавство не зобов’язує власника робити таке повідомлення. Проте, добросовісна практика передбачає інформування орендаря, щоб уникнути можливих конфліктів.

Якщо новий покупець не був поінформований про наявність оренди, це може бути підставою для претензій до попереднього власника, але не до орендаря. Новий власник, придбавши квартиру, приймає її з усіма існуючими обтяженнями, включаючи договори оренди.

Щодо умов договору оренди, варто зазначити, що включення положення про можливий продаж може бути корисним для обох сторін. Це допоможе уникнути непорозумінь і заздалегідь визначити дії кожної зі сторін у разі зміни власника.

Таким чином, орендар має право залишатися в квартирі до закінчення строку оренди, а новий власник не може вимагати виселення без правових підстав, оскільки договір оренди залишається в силі. У випадку виникнення спорів, сторони можуть звернутися до суду, який визначить законність вимог кожної зі сторін відповідно до чинного законодавства України.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Квартплата
16:48, 09.02.2013

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы