Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема відмінності користування та власності нерухомості

1
13:21, 20.09.2024
Проблема відмінності користування та власності нерухомості
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує таке юридичне питання, яке виникло в процесі користування нерухомим майном. Моя бабуся була власницею квартири, яку залишила мені спадком. Проте, завдяки низці обставин, що виникли після її смерті, оформлення права власності на квартиру було затримане. В той час, я здійснював деякі ремонтні роботи у квартирі, вважаючи її своєю. Але згодом виявилося, що у мене немає документального підтвердження мого права власності на квартиру. Крім того, у моєї бабусі була ще одна нерухомість - земельна ділянка, яку вона орендувала. Після її смерті, мені не вдалося оформити право власності на цю землю, адже бабуся не змогла переписати її на мене перед своєю смертю. Я продовжив платити орендну плату, але тепер виникли питання щодо мого права користування цією землею. Моє питання до юриста полягає в наступному: як мені відновити право власності на квартиру та право користування земельною ділянкою, враховуючи, що я не маю документів, які б підтверджували мої права на цю власність та користування? Які дії мені слід здійснити для вирішення цієї проблеми в рамках жилищного права України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:59, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Для вирішення вашої ситуації щодо відновлення права власності на квартиру та права користування земельною ділянкою, слід діяти відповідно до законодавства України.

1. **Відновлення права власності на квартиру:**

Відповідно до Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадщина відкривається з моменту смерті спадкодавця (стаття 1220 ЦКУ). Спадкоємці мають право на прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ). Якщо спадщина не була прийнята вчасно, необхідно звернутися до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, надавши докази поважності причин пропуску строку.

Для оформлення права власності на квартиру, необхідно звернутися до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину. Якщо документи на квартиру були відсутні чи загублені, нотаріус може допомогти в їх відновленні через запити до відповідних реєстрів.

2. **Право користування земельною ділянкою:**

Оскільки земельна ділянка була в оренді, а не у власності вашої бабусі, слід розглянути можливість переукладення договору оренди на ваше ім'я. Відповідно до статті 31 Земельного кодексу України, у випадку смерті орендаря, його права та обов'язки можуть переходити до спадкоємців за умови переукладення договору оренди.

Вам слід звернутися до орендодавця (власника земельної ділянки) з проханням про переукладення договору оренди на ваше ім'я. Якщо орендодавець відмовляється, можливе звернення до суду для вирішення спірного питання.

3. **Загальні поради:**

- Зберіть усі наявні документи, які можуть підтвердити ваше право на спадщину (свідоцтво про смерть бабусі, документи на квартиру, квитанції про оплату оренди земельної ділянки).
- Зверніться за консультацією до адвоката, який спеціалізується на спадкових справах та земельному праві, для отримання допомоги в підготовці та поданні документів до суду або нотаріуса.
- Якщо виникають труднощі з органами державної влади або орендодавцем, розгляньте можливість медіації або альтернативного вирішення спорів.

Дотримання цих рекомендацій допоможе вам захистити свої права відповідно до законодавства України.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы