Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Соборности Украины!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Придбання квартири з неясним статусом власності

1
16:37, 20.09.2024
Придбання квартири з неясним статусом власності
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Щиро вітаю, шановний юристе. Я зіткнувся з крайньою складністю, що стосується жилищного права, особливо процесу придбання квартири. Мені на очі попала нерухомість, що мені до вподоби, але її статус власності дещо заплутаний. Ця квартира була куплена попереднім власником від держави під час приватизації житлового фонду. Проте, згідно документів, він не завершив процес приватизації, а точніше не отримав державний акт на право власності. Зараз же він хоче продати цю квартиру мені. Я перейшов усі можливі сценарії, що можуть випливати з цієї ситуації і зібрав кілька питань, на які потребую ваших консультацій. Які ризики я можу понести, купуючи таку квартиру? Чи можу я самостійно завершити процес приватизації після покупки? Які документи потрібно буде оформити в такому випадку? Чи можуть бути проблеми з подальшим переписанням квартири на мене? Та найважливіше, чи може бути так, що після покупки квартири виявиться, що власність не була повністю передана попередньому власнику, і я не зможу отримати повні права на неї? Буду вдячний за вашу допомогу у вирішенні цього складного питання.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:23, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

При придбанні нерухомості, яка не була повністю приватизована попереднім власником, існують значні юридичні ризики. Перш ніж укладати договір купівлі-продажу, слід вивчити всі деталі щодо права власності на цю квартиру.

1. **Ризики при купівлі такої квартири**:
- Відсутність державного акту на право власності означає, що процес приватизації не завершений. Відповідно до статті 346 Цивільного кодексу України, право власності на нерухомість виникає з моменту його державної реєстрації. Без цього акт передача права власності не може бути визнана дійсною.
- Є ризик того, що квартира може залишатися у державній власності, і ви, як покупець, не зможете оформити її на себе.

2. **Можливість завершення процесу приватизації після покупки**:
- Завершення процесу приватизації можна здійснити лише, якщо ви є законним власником відповідного житлового приміщення. Однак, якщо попередній власник не завершив цей процес, то необхідно, щоб саме він або держава оформили необхідні документи.

3. **Необхідні документи**:
- Для завершення приватизації попереднім власником потрібні: заява на приватизацію, договір передачі, підтвердження про сплату вартості (якщо застосовується), а також документи, що підтверджують право на житло.

4. **Проблеми з переписанням квартири**:
- Без завершення приватизації і отримання державного акту на право власності, ви не зможете переоформити квартиру на своє ім'я в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", тільки зареєстроване право власності надає підстави для його законного переходу до нового власника.

5. **Можливість відмови у визнанні права власності**:
- Складність може виникнути, якщо виявиться, що квартира все ще належить державі або іншим особам. У такому випадку, згідно зі статтею 330 Цивільного кодексу України, ви можете втратити право на власність, якщо у вас не буде можливості підтвердити свою добросовісність.

Перед придбанням такої квартири рекомендовано провести юридичну експертизу документів та, можливо, звернутися за допомогою до нотаріуса або адвоката, який спеціалізується на питаннях нерухомості. Це допоможе уникнути можливих проблем та забезпечити законність угоди.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы