Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правові таємниці купівлі-продажу у спадщину

1
01:17, 21.09.2024
Правові таємниці купівлі-продажу у спадщину
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Складна ситуація з переходом прав власності на нерухомість внаслідок спадкування. Купивши квартиру від фізичної особи, я виявив, що перед цим власником квартиру від нього отримала в спадщину його мати, яка померла через кілька місяців після цього. Вона не встигла перереєструвати право власності на себе, але в тестаменті зазначила, що після її смерті квартира переходить до її сина. Він, у свою чергу, продав мені цю квартиру. Чи була ця угода законною? Чи можуть виникнути проблеми з правом власності на квартиру в майбутньому через цю ситуацію? Чи може бути так, що право власності на квартиру не було належним чином оформлене і квартира відправиться до спадкування, а я втрачу свої права власника? Які документи мені потрібно зібрати, щоб переконатися, що всі правові формальності були дотримані, і я маю повне право власності на квартиру? Чи може бути так, що я маю провести ще якісь дії для того, щоб уникнути можливих проблем в майбутньому?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:15, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації слід звернути увагу на кілька важливих аспектів спадкового права та права власності на нерухомість в Україні.

По-перше, згідно з Цивільним кодексом України, право власності на нерухомість у спадщину виникає з моменту відкриття спадщини, тобто з дати смерті спадкодавця (стаття 1220 ЦК України). Отже, якщо мати вашого продавця отримала квартиру у спадщину, але не встигла перереєструвати право власності, її син має право на спадщину за заповітом.

По-друге, згідно зі статтею 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець набуває права на спадщину з моменту її прийняття. Прийняття спадщини може відбутися шляхом подання заяви про прийняття спадщини до нотаріуса або фактичного прийняття спадщини. Важливо перевірити, чи була подана відповідна заява до нотаріуса.

По-третє, для підтвердження законності переходу права власності на квартиру вам слід перевірити наступні документи:

1. Свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом на ім'я матері продавця (якщо було видано).
2. Заповіт матері, що підтверджує її волю щодо передачі квартири синові.
3. Свідоцтво про право на спадщину сина.
4. Документи, що підтверджують право власності сина на квартиру після отримання спадщини (свідоцтво про право власності, якщо було перереєстровано).
5. Договір купівлі-продажу між вами і сином.

Якщо всі ці документи в наявності та оформлені належним чином, ризики виникнення проблем з правом власності є мінімальними. Однак, якщо у вас є сумніви щодо законності переходу права власності, рекомендується звернутися до юриста або нотаріуса для проведення юридичного аудиту документів.

Також варто перевірити реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що є підтвердженням вашого права власності.

З метою уникнення можливих проблем у майбутньому, варто належним чином зберігати всі документи, пов'язані з придбанням квартири, та в разі необхідності своєчасно звертатися за правовою допомогою.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы