Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Правові проблеми під час здійснення будівництва на присадибній ділянці.

1
15:16, 21.09.2024
Правові проблеми під час здійснення будівництва на присадибній ділянці.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує складна ситуація, пов'язана з будівництвом на моєї присадибної ділянки. На початку все було нормально: я придбав ділянку, отримав всі необхідні дозволи на будівництво, уклав договір з будівельною компанією і роботи почалися. Однак, після того, як було закладено фундамент, до мене звернувся сусід зі скаргою, що будівництво перешкоджає йому, в тому числі перекриває доступ до сонячного світла. Він звернувся до суду з позовом про припинення будівництва, посилаючись на статтю 671 Цивільного кодексу України, яка гарантує йому право на доступ до природного світла. Суд прийняв рішення про тимчасове припинення будівництва до вирішення справи. Я звернувся до юриста, який порадив мені провести експертизу, щоб визначити, чи дійсно будівництво порушує права сусіда. Експертиза показала, що будівництво не впливає на доступ до сонячного світла у сусіда. Однак, сусід не погодився з результатами експертизи і вимагає проведення повторного дослідження. Я хочу продовжити будівництво, але не знаю, як вирішити цю проблему. Які дії мені слід вжити в даній ситуації, щоб захистити свої права, не порушуючи при цьому права інших? Чи можу я продовжити будівництво, не чекаючи на результати повторного дослідження? Чи має сусід право вимагати повторного дослідження, якщо перше показало, що будівництво не перешкоджає йому?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:31, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації ключовим є вирішення питання в судовому порядку, оскільки саме суд ухвалив рішення про тимчасове припинення будівництва. Слід враховувати декілька аспектів законодавства України, які можуть бути корисними для захисту ваших прав.

По-перше, відповідно до частини 1 статті 16 Цивільного кодексу України (ЦКУ), кожна особа має право на захист своїх цивільних прав та інтересів. Отже, у вас є право на захист вашого права на будівництво.

По-друге, у разі якщо експертиза вже проведена і її результати підтверджують, що ваше будівництво не порушує права сусіда, суд має врахувати ці докази. Відповідно до статті 76 Цивільного процесуального кодексу України (ЦПКУ), доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін. Таким чином, результати експертизи є важливими доказами у справі.

По-третє, сусід має право вимагати повторного дослідження, але таке клопотання має бути обґрунтованим. Відповідно до статті 102 ЦПКУ, повторна експертиза може бути призначена у разі, якщо є сумніви щодо обґрунтованості висновків першої експертизи, або якщо вони викликають сумніви з інших причин.

Щодо можливості продовження будівництва, поки триває судовий процес, слід зазначити, що рішення суду про тимчасове припинення будівництва є обов'язковим до виконання. Відповідно до статті 115 ЦПКУ, ухвала про забезпечення позову (в даному випадку – про припинення будівництва) підлягає негайному виконанню, тому продовжувати будівництво без зняття такого забезпечення не можна.

Рекомендується звернутися до вашого юриста для подальшого ведення справи в суді. Ви можете подати клопотання про скасування ухвали про забезпечення позову, надавши суду результати проведеної експертизи як докази. Також можна просити суд розглянути питання про можливість продовження будівництва на підставі наявних доказів, якщо сусід не надасть достатніх підстав для проведення нової експертизи.

Тільки після прийняття судом рішення на вашу користь ви зможете продовжити будівництво без ризику порушення законодавства.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Недвижимость
12:52, 05.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы