Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права власника квартири проти боржників комунальних платежів

1
18:58, 22.09.2024
Права власника квартири проти боржників комунальних платежів
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує дуже актуальне для мене як власника квартири в Україні юридичне питання, що стосується жилищного права. Моя проблема полягає у відносинах з моїми боржниками по комунальним платежам. Я є власником квартири, яку я здаю в оренду. Але виникла ситуація, що орендарі не оплачують комунальні послуги протягом тривалого часу. Як власник житла, я хочу знати, які мої права в цій ситуації, а також які є мої обов'язки. Чи можу я зробити примусове виселення боржників? Чи можу я самостійно виступити позивачем у судовому процесі, щоб стягнути з них борги по комунальним платежам? Скільки часу взагалі займе цей процес? Чи можу я вимагати компенсацію за моральні збитки? Хто відповідає за збитки, які були завдані житлу боржниками? Чи є якісь законодавчі акти, що захищають мене як власника квартири? Прошу вашої юридичної консультації щодо цієї ситуації, що стосується жилищного права України, боргів по комунальним платежам і моїх прав як власника квартири.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:14, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації існує кілька важливих аспектів, які регулюються законодавством України. Перш за все, відносини між вами, як власником житла, та орендарями регулюються Цивільним кодексом України, зокрема статтями 759-786, які визначають умови договору найму (оренди) житла.

1. **Примусове виселення боржників:** Згідно з українським законодавством, виселення орендарів можливе лише через судове рішення. Ви можете подати позов до суду про розірвання договору оренди та виселення орендарів на підставі невиконання ними умов договору (стаття 782 ЦК України).

2. **Стягнення боргів:** Ви маєте право подати позов до суду про стягнення заборгованості по комунальних платежах. Це можна зробити, якщо в договорі оренди чітко визначено, що орендар несе відповідальність за оплату комунальних послуг.

3. **Тривалість судового процесу:** Тривалість судового процесу може варіюватися в залежності від навантаження суду та складності справи. В середньому процес може зайняти від кількох місяців до року.

4. **Компенсація за моральні збитки:** Вимагати компенсацію за моральні збитки можна лише у випадках, якщо доведено, що дії відповідача завдали вам морального страждання. Це питання регулюється статтею 23 ЦК України.

5. **Збитки, завдані житлу:** Якщо орендарі завдали матеріальних збитків вашому житлу, ви маєте право вимагати відшкодування цих збитків. Це питання також може бути вирішене через суд, якщо орендарі відмовляються компенсувати збитки добровільно.

6. **Захист прав власника:** Закон України "Про житлово-комунальні послуги" та Цивільний кодекс України надають вам певні права та захист як власнику житла. Ви маєте право вимагати виконання умов договору оренди, включаючи своєчасну оплату комунальних послуг.

Важливо звернути увагу на умови договору оренди, які ви уклали з орендарями. Якщо в договорі чітко прописані обов'язки орендарів щодо оплати комунальних послуг, це значно полегшить процес судового вирішення питання. Рекомендується також звернутися до адвоката для отримання детальної консультації та представництва ваших інтересів у суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы